ScreenX – kinowa rewolucja w Cinema City Korona we Wrocławiu

screenxDoświadcz kina na nowo! Takim hasłem Cinema City zaprasza od 14 kwietnia 2023 r. do nowego formatu ScreenX. Całkowicie odnowione kino w CH Korona zostało wyposażone w pierwszą we Wrocławiu, a drugą w Polsce salę z tym formatem. ScreenX to pierwsza technologia, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali, dzięki czemu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni. Sala ScreenX pomieści 286 widzów.

Pierwszym filmem, który zostanie pokazany we wrocławskim ScreenX będzie „Dungeons & Dragons. Złodziejski honor”. Bilety są już dostępne w sprzedaży na www.cinema-city.pl/filmy/dungeons-dragons-zlodziejski-honor.

Format ScreenX to nie jedyna nowość, która została wprowadzona w Cinema City Korona. W kinie pojawiła się też osobna sala z technologią dźwięku obiektowego Dolby Atmos. Dodatkowo, w każdej sali kinowej wymienione zostały fotele na bardziej nowoczesne i z komfortowym ioparciami.

Czym jest ScreenX?

ScreenX to pierwsza technologia, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali, oferując trzy ekrany złączone w jeden. Dzięki temu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni. Ekrany boczne uzupełniają fabułę filmu pokazywaną na ekranie głównym. Rozciągnięcie obrazu następuje w najbardziej kluczowych momentach akcji, potęgując efekty danej sceny. Czas, podczas którego boczne ekrany są w użyciu, może obejmować nawet połowę filmu – wszystko zależy od konkretnej produkcji filmowej.

ScreenX odtwarza naturalną percepcję człowieka, który widzi nie tylko to, co znajduje się przed nim, ale również dostrzega kątem oka otaczającą go rzeczywistość. Dzięki specjalnemu algorytmowi obraz z kilku (do 12) laserowych projektorów łączy się w jeden płynny przekaz i wyświetlany jest na ekranie głównym i ekranach bocznych. Panoramiczny ekran nadaje wrażenia głębi i pozwala zatracić się w filmie jeszcze bardziej.

W jaki sposób powstają filmy w technologii ScreenX?

Filmy, które możemy podziwiać w formacie ScreenX, powstają w jeden z trzech możliwych sposobów. W pierwszej kolejności dostępne są filmy, które zostały zrealizowane specjalnie dla formatu ScreenX i już na etapie powstawania były kręcone za pomocą trzech kamer jednocześnie. Pozwala to perfekcyjnie uzupełnić główny obraz o to, co dzieje się na ekranach bocznych. Kolejna metoda dotyczy produkcji, które w kinach pokazywane są w tradycyjnych formatach jak i w technologii ScreenX. W takich przypadkach już na etapie realizacji filmu nagrywane są dodatkowe ujęcia, które uzupełniają obraz ekranu głównego. Trzeci sposób związany jest z takimi filmami, które powstały w tradycyjnych technologiach, ale zostają dostosowane do ScreenX. Na ekranach bocznych wyświetlane są wtedy specjalnie zduplikowane fragmenty właściwego filmu. Oryginalny obraz nie jest więc ograniczony, przeciwnie – wzbogacony o dodatkowe ujęcia, których nie ma w tradycyjnej wersji danego tytułu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show