Ruszył nabór do 17. edycji Dolnośląskiego Konkursu Filmowego

konkurs filmowyDolnośląskie Centrum Filmowe po raz siedemnasty ogłasza nabór do Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Jego celem jest wyłonienie projektów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe. W szesnastu dotychczasowych edycjach DCF dofinansowało niemal 90 produkcji, w tym takie tytuły jak „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza, „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka czy „Sonata” Bartosza Blaschke.

Komisja konkursowa przy wyborze projektów będzie się kierowała nie tylko ich potencjałem artystycznym, ale także wartością promocyjną dla Dolnego Śląska. Ważne jest więc, aby dofinansowane filmy były realizowane w dolnośląskich plenerach i przy udziale lokalnych artystów czy członków ekipy filmowej. Projekty można zgłaszać do 19 maja.

– W tej chwili w produkcji jest 12 filmów dofinansowanych w poprzednich latach z Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. W marcu na ekrany wszedł film „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. Już w maju podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity wrocławska reżyserka Agnieszka Zwiefka pokaże swój niezwykły dokument „Vika”, do którego zdjęcia były realizowane między innymi w dolnośląskich uzdrowiskach. Kolejną produkcją, która czeka na premierę jesienią, będzie „Kajtek Czarodziej” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu powstawały we Wrocławiu oraz innych zakątkach Dolnego Śląska. Niebawem ruszą także zdjęcia do najnowszego filmu Krzysztofa Skoniecznego „Wrooklyn Zoo” dofinansowanego w ubiegłorocznym konkursie – mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Wszystkie filmy dofinansowane ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są koprodukcjami Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Do tej pory – od czasu uruchomienia funduszu w 2008 roku – powstało prawie 90 filmów, m.in. nominowany do Oscara „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Dolina Bogów” w reż. Lecha Majewskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej czy „Ciemno, prawie noc” w reż. Borysa Lankosza.

Fundatorami Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są samorządy województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

Regulamin konkursu, wzór wniosku oraz inne materiały znajdują się na stronach: www.wroclawfilmcommission.pl oraz www.dcf.wroclaw.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show