Doceniony na międzynarodowych festiwalach film „Sea Sparkle” w kinach od 5 stycznia

sea sparkleFilm otwarcia sekcji Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale, wyróżniony w Berlinie przez jury dziecięce i nagrodzony na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty. „Sea Sparkle” to nastrojowa, poruszająca historia o radzeniu sobie ze stratą i trudnymi emocjami. W kinach od 5 stycznia.

Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec nastoletniej Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale pewnego razu nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi, Kaz i Vincentem, podąża śladem tajemniczej morskiej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację.

Wzruszająca, doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach.

„Sea Sparkle”

Tytuł oryginału: Zeevonk
Kategoria wiekowa: 9+
Reżyseria: Domien Huyghe
Kraj i rok produkcji: Belgia, Niderlandy 2023
Czas trwania: 98 min
Wersja językowa: lektor
Polska premiera: 5 stycznia 2024

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show