Spotkanie z Marcinem Koszałką i pokaz filmów

alt25 marca br. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie, odbędzie się spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką. Spotkanie będzie połączone z pokazem filmów reżysera, które znalazły się na wydanym właśnie, przez Narodowy Instytut Audiowizualny, albumie DVD „Polska Szkoła Dokumentu. Marcin Koszałka”.

Marcin Koszałka, operator filmowy, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, jako dokumentalista zadebiutował w 1999 roku głośnym filmem „Takiego pięknego syna urodziłam”. W swoich dokumentach często podejmuje kwestie egzystencjalne, jak sam mówi: „Robię filmy o śmierci albo o relacjach rodzinnych, albo o miłości, albo o samotności. Dotykam zawsze pewnych tematów tabu, które są niespecjalnie lubiane przez ludzi, nie tylko w Polsce, ale w ogóle przez współczesnego człowieka”.

Reżyser przyznaje również, że praca nad filmem jest dla niego pewnym rodzajem konfrontacji z własnymi lękami: „Poznając mojego bohatera, poznaję siebie. Film dokumentalny jest dla mnie autoterapią lęku, który mnie otacza”.

Wstęp na wydarzenie wolny.

Od 4 kwietnia br. w portalu NINATEKA (www.ninateka.pl), prowadzonym przez Narodowy Instytut Audiowizualny, udostępnione zostaną dwa filmy Marcina Koszałki: wielokrotnie nagradzany film „Deklaracja nieśmiertelności” (2010r., 31’), którego bohaterem jest przyjaciel i mistrz reżysera, alpinista - Piotr „Szalony” Korczak oraz dokumentalna komedia o barierach kulturowych „Cały dzień razem” (2006r., 25’).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież