MULTIKINO zaprasza

Od najbliższego piątku w repertuarze kin sieci Multikino premierowo pojawią się: „Muppety: Poza prawem”, „Karol, który został świętym”, „Need For Speed”, „Akademia wampirów” oraz „Nauka spadania”.

Ponadto pod koniec marca na widzów odwiedzających kina sieci Multikino czekają wyjątkowe wydarzenia specjalne:

  • 20.03.2014 r. – retransmisja sztuki „Coriolanus”z National Theatre Live w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”;
  • 25.03.2014 r. – spektakularny koncert Sir Eltona Johna „The Million Dollar Piano”;
  • 27.03.2014 r. – retransmisja sztuki „Frankenstein”z National Theatre Live w reżyserii Danny’ego Boyle’aw ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”.
_________________________________________________________________________________________

Już w czwartek „Coriolanus” po raz pierwszy w Multikinie!

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”, zapraszają 20 marca o 18.00 na retransmisję z National Theatre Live „Coriolanusa” (Koriolan) - sztuki Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

 „Coriolanus” z National Theatre Live po raz pierwszy w Polsce! Już 20 marca w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: „Coriolanusa”. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: „Avengers”, „Thor: Mroczny Świat” czy” Czas Wojny”.

 Opis:

Koriolan to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym. 

 Obsada/Produkcja:

Kajus Marcjusz - rzymski generał, później nazwany Koriolanem - Tom Hiddleston

Meneniusz Agryppa - patrycjusz, przyjaciel Koriolana – Mark Gatiss

Reżyseria – Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).

Produkcja - Donmar Warehouse’s, National Theatre Live

 „Coriolanus” z National Theatre Live widzowie zobaczą w czwartek 20 marca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie. 

__________________________________________________________

Już 25 marca Elton John w Multikinie!

 Multikino zaprasza wszystkich fanów na spektakularny koncert Sir Eltona Johna „The Million Dollar Piano” na wielkim ekranie! Pokaz odbędzie się 25 marca o godzinie 20.00 i z pewnością będzie to najbardziej czarujące wydarzenie przeniesione z Las Vegas na ekran kina.

  25 marca w kinach sieci Multikino fani Sir Eltona Johna zobaczą genialny, nowatorski a zarazem chwytający za serce koncert z The Colosseum w Caesars Palace w Las Vegas. Zawiera on największe hity z kariery Eltona Johna m.in.: „Rocket Man”, „Tiny Dancer”, „Saturday Night’s Alright for Fighting”, „I’m Still Standing”, „Goodbye Yellow Brick Road”, „Philadelphia Freedom” i  „Your Song”.

 The Times nazwał ten koncert zjawiskowym! Barokowa, przepełniona złotem scena inspirowana starożytnym Rzymem oddaje indywidualny charakter każdej piosenki. Sir Eltonowi Johnowi towarzyszy nieodłączny element – fortepian stworzony przez Yamahę specjalnie na to wydarzenie, wart ponad 1 000 000 dolarów! Fortepian został złożony z 68 LED’owych ekranów współpracujących z dźwiękami wydobywającymi się z instrumentu. Kiedy Sir Elton John zobaczył go po raz pierwszy, to rozpłakał się ze szczęścia.

  Elton jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów występujących solo, z 35 złotymi albumami  i 25 platynowymi. Posiada też 29 utworów wśród topowych 40 hitów. Sprzedał ponad 250 milionów nagrań na całym świecie. Posiada tytuł najlepiej sprzedającego się artysty solo wszechczasów, a wydany jako singiel utwór „Candle in the wind ‘97” rozszedł się w nakładzie 37 milionów kopii. Elton John został również uhonorowany jako artysta najczęściej pojawiający się na karcie Billboard's Adult Contemporary ze swoim singlem „Home Again”. Od początku kariery w 1969 zagrał ponad 3000 koncertów na całym świecie, a ostatnio został pierwszym odbiorcą BRITs Icon Award, uznawanej za najwyższe muzyczne osiągniecie w Wielkiej Brytanii. Będzie ona przyznawana wybitnym artystom, których słowa, nagrania i wystąpienia wywarły wpływ na kulturę narodową.

  John Elton powiedział „Najlepsze chwile spędziłem w Las Vegas, ponieważ zawsze myślałem o tym jak o wyzwaniu i chciałem dać z siebie wszystko i zrobić najlepsze show.  Jeśli tylko stworzysz niezwykły pokaz i spektakl i jest to niezła zabawa to potem to jest 

łatwizna. Nie sądzę aby mógł istnieć lepiej wyglądający pokaz niż ten w Vegas, czy w jakimś innym miejscu gdziekolwiek.”

 Koncert „Elton John – The Million Dolar Piano” będzie można zobaczyć 25 marca o 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa – Ursynów, Wrocław – Arkady, Katowice, Poznań – Stary Browar, Gdańsk, Szczecin, Kraków, Zabrze oraz Łódź.

__________________________________________________________________

„Frankenstein” - National Theatre Live ponownie w Multikinie!

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”, zapraszają 27 marca o 18.00 na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Spektakl nagrano w słynnym londyńskim Royal National Theatre.

  National Theatre Live ponownie w Polsce! 27 marca w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach „Frankensteina” w oryginalnej wersji z polskimi napisami. W rolę Wiktora Frankensteina wcielił się Benedict Cumberbatch. Natomiast w rolę potwora Johny Lee Miller.

 Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowano ją do wielu kin na całym świecie.

 Danny Boyle reżyserską karierę zaczynał w teatrze, wystawiając w latach 80-tych sztuki dla słynnego Royal Shakespeare Company. W kinie zadebiutował w 1995 roku filmem „Płytki grób". Rozgłos przyniósł mu kultowy już film „Trainspotting”, a w 2009 roku zdobył zarówno Oscara jak i Złoty Glob za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Jest znany również z reżyserii takich produkcji jak: „Niebiańska plaża”, „28 dni później” czy „127 godzin”.

 Obsada/Produkcja:

Reżyseria: Danny Boyle

Autor sztuki: Nick Dear, sztuka napisana na podstawie powieści Mary Shelley

Czas trwania: 134 min.

 Obsada:

Benedict Cumberbatch – Wiktor Frankenstein

Johny Lee Miller - Potwór

Ella Smith - Gretel, prostytutka

John Killoran - Gustav, żebrak,

Steven Elliott - Klaus, żebrak,

Karl Johnson - De Lacey, niewidowy student,

Daniel Millar - Feliks, syn,

Lizzie Winkler - Agatha, żona Feliksa

Andreea Stien – Potwór (ona)

Haydon Downing/William Nye/Jared Richard - William Frankenstein, młodszy brat Wiktora

George Harris – M. Frankenstein, Ojciec Wiktora

Naomie Harris - Elizabeth Lavenza, Narzeczona Wiktora

Daniel Ings – służący 1

Martin Chamberlain – służący 2

Ella Smith - Clarice, pokojówka

John Stahl - Ewan, szkot

Mark Armstrong – Rab

Josie Daxter – Ensemble

 „Frankenstein” z National Theatre widzowie będą mogli zobaczyć w czwartek 27 marca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież