Kulturalne wydarzenia tygodnia

altCo w trawie piszczy w tym marcowym tygodniu? Zapraszam do krótkiego przeglądu wydarzeń kulturalnych!

PONIEDZIAŁEK (17 marca 2014 r.)

O 20:00 w Schodach donikąd koncert kwartetu Mate.o. Klub wypełnią akustyczne brzmienia i charakterystyczny, intrygujący wokal. Wszystko po to, by promować utwory z ostatniej płyty zespołu.

O 18:30 w kinie Warszawa seans filmu dokumentalnego “Wykończyć biedę?” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Globale” we Wrocławiu. Uznany reżyser Philippe Diaz wskazuje, że globalny wymiar współczesnej biedy nie jest bynajmniej dziełem przypadku: mając swe źródło jeszcze w konkwiście towarzyszącej pierwszym odkryciom geograficznym, system wyzysku oparł kolonialne zależności na konfiskacie ziemi, grabieży zasobów naturalnych i pracy niewolniczej.

WTOREK (18 marca 2014 r.)

O 20:00 w Pubie Włodkowica 21 najnowszy pomysł Improkratów – Fefende! Trudno mi ubrać w słowa to, czego możecie się spodziewać, więc odeślę was tam, gdzie odsyłają zainteresowanych sprawcy całego zamieszania – na youtube. https://www.youtube.com/watch?v=hU0QZQRTNr0 . Tego wieczoru grupa Improkracji wystąpi z Jimem Williamsem. A wy, standardowo, wchodzicie za 15 zł.

O 20:00 w Colloseum Jazz Caffe zagrają VictriBells. Stosunkowo młody zespół stworzony przez cztery osoby, dla których nieodłączną częścią życia jest muzyka. Członkowie grupy czerpią swoje inspiracje z różnych gatunków muzycznych, by tworzyć oryginalne brzmienia.

ŚRODA (19 marca 2014 r.)

O 19:00 w ramach Monosytuacji 2 – Motyle Doñii Muzyki, czyli spektakl o tożsamości, którą główna bohaterka definiuje jako pragnienie życia. Seans, standardowo, w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

O 20:00 w Nowych Horyzontach w ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania” – Hańba, czyli adaptacja najsłynniejszej powieści laureata nagrody Nobla J.M. Coetzeego, uhonorowanej nagrodą Bookera w 1999 roku. Jak czytamy na stronie organizatora, fabuła Hańby opowiada o profesorze Davidzie Lurie’m – wyrafinowanym człowieku, wykładowcy literatury brytyjskiej na Uniwersytecie w Cape Town. David jest niepoprawnym, idącym pod prąd, romantykiem. Poezja, dobre wino i muzyka klasyczna towarzyszą mu częściej niż spotykani ludzie. Po rozstaniu z żoną zostaje sam i jest zajęty wyłącznie zaspokajaniem własnych pragnień. Gdy pozwala sobie na romans ze studentką, wyrokiem uniwersyteckiego sądu zostaje usunięty z uczelni. Po niesławnym procesie, upokorzony David wyjeżdża w głąb afrykańskiego interioru, by odnaleźć swoją córkę, która wiele lat wcześniej zaszyła się na odludnej farmie. Ich spotkanie i towarzyszące mu dramatyczne wydarzenia, spowodują, że David będzie musiał przewartościować swoje życie. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem psychoterapeutki psychoanalitycznej Anny Żmijewskiej.

O 20:00 w Eterze – Bonobo. Jego muzyka jest niezwykle efektowną fuzją wysmakowanego downtempo, jazzowej tradycji, nowoczesnych rytmów i szlachetnego soulu. Bogactwo brzmieniowej palety szczególnie zachwyca w wersjach koncertowych - Greenowi na scenie towarzyszy zawsze grupa wybitnych instrumentalistów.

O 19:00 w Bezsenności kolejny koncert w ramach Emergenzy, o której bardziej szczegółowo pisałam w zeszłym tygodniu – jeśli nie wiecie, co to za wydarzenie, rzućcie okiem na zeszłotygodniowy przegląd.

CZWARTEK (20 marca 2014 r.)

O 19:00 w Eterze- O.S.T.R. Jak zawsze na jego koncercie nie zabraknie wrażeń i niespodzianek, bowiem najlepszy polski freestyle’owiec nigdy nie ogranicza się do sztywnego repertuaru i lubi zaskakiwać swoją publiczność. Na pewno warto wziąć udział w tym koncercie.

O 20:00 w Alive koncert Cezika, znanego z nietuzinkowego podejścia do muzyki. Z disco-polo potrafi zrobić piękny jazz, a pod byle pretekstem stworzyć arcydzieło na długo zapadające w pamięć odbiorcy. Spotkanie z Cezikiem na żywo również nie powinno nikogo rozczarować.

O 19:00 w Capitolu 35. Przegląd Piosenki Aktorskiej. W czwartek, w ramach tego najstarszego, corocznego festiwalu aktorskiego we Wrocławiu, prapremiera spektaklu Mai Kleczewskiej wg Elfriede Jelinek – „Cienie. Eurydyka mówi.”. W tym wartym uwagi przedstawieniu muzycznym weźmie udział Katarzyna Nosowska.

PIĄTEK (21 marca 2014 r.)

O 19:00 w Hali Stulecia koncert Hey Unplugged. Spodziewajcie się nowego instrumentarium i repertuaru poszerzonego o najpopularniejsze utwory z dwóch ostatnich płyt grupy zagranych, oczywiście, w wersji akustycznej.

O 19:00 w Alibi, Happysad z koncertem w ramach trasy "Wszystko jedno Tour 2014" z okazji X-lecia pierwszej płyty zespołu.

SOBOTA (22 marca 2014 r.)

O 21:30 w Colloseum Jazz Caffe z okazji trzecich urodzin jazzsoul.pl zagra Bisquit - nieulegający modom zespół wciąż starający się odnaleźć największe piękno w opowieściach o człowieku - przeżywaniu porażek i sukcesów, tęsknoty czy chwilowego szczęścia…

O 19:00 w Alive zagra zespół Oberschlesien. Aby przedstawić chłopaków, zacytuję ich autoprezentację: „Naszą twórczoscią - przesłaniym , kiere aż kapie z tekstów , chcymy richtich na poważnie pokazać ludziom trocha ślonska , życio ślonska , z czego się raduje , za co się gorszy , co do niego jest triumf, jak bliski jest sercu Hajmat , muter , fater , łojcowizna, szacunek ,honor- bo do każdego Ślązoka jest to ober ważne! Chcymy zerwać z z potocznom godkom o ślonskiym boroku , co ino widzi gruba, chałpa i szynk.”

NIEDZIELA (23 marca 2014 r.)

O 18:00 w Centrum Kultury Zamek, koncert, a właściwie spektakl muzyczny, Katarzyny Groniec. „Wiszące ogrody się już przeżyły” to opowieść o przepełnionym namiętnością ludzkim życiu, pełna emocjonalnego i energetycznego ładunku. W spektaklu wykorzystane zostały piosenki między innymi takich twórców, jak Paolo Conte, Jacques Brel, Bertolt Brecht czy Nick Cave.

O 19:00 w Eterze koncert Lao Che i Pink Freud w ramach wspólnej trasy koncertowej. To nie będzie zwyczajny występ - oprócz autorskich setów koncertowych, muzycy obu formacji przygotują część wspólną występu, która może zaskoczyć fanów zarówno jednego, jak i drugiego zespołu.

Ja ze swojej strony życzę Wam udanego tygodnia, mądrych wyborów i lepszej pogody!

Nina Elwira Matyba

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież