Moja Arktyka

altW ramach spotkania z cyklu Terra Incognita, które odbędzie się w Szklarskiej Porębie 28 marca gościem będzie prof. Krzysztof Migała. Jego niezwykłą historię zatytułowano: "jak marzenia chłopca stały się życiową pasją".

Prof. Krzysztof Migała z wykształcenia geograf – klimatolog, wieloletni „mieszkaniec” Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Szrenicy (obecnie Karkonoska Stacja Meteorologiczna); uczestnik całorocznych wypraw naukowych na Spitsbergen; lubi polską kuchnię i… owoce morza; uwielbia bluesa, a w zasadzie każdą, dobrą muzę (menuet też :); wolny czas lubi spędzać z rodziną w plenerze na rowerach lub na nartach. Lenistwo przed telewizorem też mu się zdarza. Za największy sukces uważa to..., że nie pali już od 4 lat... i na pewno do tego nie wróci. Twierdzi, że jego marzenia o podróżach do krain polarnych są owocem przeżytych w dzieciństwie ferii zimowych (lata 60-te tęgie zimy, zamknięte szkoły i przedłużone ferie spędzane na podwórku i lodowisku) oraz pierwszych dyżurów zimowych w „Arktyce w probówce” czyli we wspomnianym Obserwatorium na Szrenicy.

Dobre towarzystwo, możliwość zamówienia piwa lwóweckiego prosto z beczki, jadła walońskiego i innych pyszności gwarantowane.

Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz fotografii zaproszonego Gościa. Spotkanie poprowadzi Sandra Nejranowska.

Miejsce: Chata Izerska w Szklarskiej Porębie Dolnej, ul. Piastowska 32,

Termin: 28 marca (piątek) 2014, godz. 18:30.

(zdj. twoje-tapety.com)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież