15 Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTa 2014

poster min
4-6 kwietnia 2014. 
Masz 17 - 25 lat, myślisz o szkole teatralnej, marzysz o zaprezentowaniu się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością?  
FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze - daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami jurorów doświadczonych na polu teatralnych zmagań. W jaki sposób? Poprzez prezentację maks. 10 minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego. 
15. FeTA 2014:
4 kwietnia 2014r.:
15.00 - 20.00  – bezpłatne warsztaty teatralne / obowiązują zapisy
5 kwietnia 2014r.:
10.00 – 18.00 -  prezentacje monodramów przed jury i publicznością ( II et.) 
6 kwietnia 2014r.:
12.00 – finał 15. FeTA – werdykt jury, pokaz 3 monodramów, dyskusja
17.00 – spektakl „Obietnica poranka” w wyk. Anny Seniuk i Grzegorza Małeckiego
FeTA to nie konkurs - to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. FeTA jest feta_fot1.jpgniepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze - daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu
z opiniami i radami jurorów - aktorów, reżyserów i wykładowców PWST, komentujących monodramy w obecności publiczności, bezposrednio po prezentacji. Początkujący aktorzy otrzymują wiele cennych wskazówek, które stanowią pomoc w rozwijaniu warsztatu.
 
Festiwal umożliwia przełamywanie włsnych ograniczeń oraz zdobywanie doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form wykonywanych monodramów, a prezentacja 10.minutowego monodramu może powstać na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego.
 
Na przestrzeni piętnastu lat istnienia festiwal ewoluuje i tym samym dostosowuje się do zmiennych teatralnych kanonów. Pierwsze edycje skupiały się na młodych talentach z Wrocławia i okolic, by dziś rozszerzyć działania na całą Polskę.
 
Dotychczas festiwal gościł spektakle:
 
"Kontrabasista" - Jerzy Stuhr, "Wokół Szekspira" - Andrzej Seweryn, „Belfer!” - Wojciech Pszoniak, "Sex prochy & rock'n'roll" - Bronisław Wrocławski,  „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” - Jan Peszek,  „Pan Cogito” - Zbigniew Zapasiewicz, "Czoczotka" - Ewa Dałkowska, a w jury zasiadali, m.in. Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Jerzy Zelnik, Bronisław Wrocławski, Kinga Preis, Krzysztof Dracz, Iga Mayr, Andrzej Makowiecki, Jacek Bończyk, Ewa Dałkowska, Mariusz Bonaszewski.
 
Festiwal rozpoczną warsztaty teatralne, które obejmą m.in. elementarne zadania aktorskie, improwizację teatralną, warsztat plastyki ruchu, techniki aktorskie, umiejętność grania przed kamerą.  Zapraszamy osoby zainteresowane sztuką teatru, filmu lub marzące o zawodowej scenie.
 
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Cywka, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w  Krakowie, Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów „Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży” na  Uniwersytecie Wrocławskim. Występowała m.in we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, produkcjach filmowych i telewizyjnych.
„Obietnica poranka” Romaina Gary'ego to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, ze życie, które mu poświęciła nie poszło na marne...
 
Przedstawienie „Obietnica poranka” to przyjemność podwójna: jedna wynika ze śledzenia powikłanych losów bohaterów, druga z oglądania mistrzowskiej gry znakomitych i lubianych aktorów. Spektakl przygotowany został w związku z jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej Anny Seniuk, we Wrocławiu będzie grany po raz pierwszy.
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show