22 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Co roku 22 marca obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ WODY, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. W tym roku hasłem przewodnim jest woda i energia.
Najważniejszym założeniem tegorocznego święta jest zwiększenie wiedzy o wzajemnym powiązaniu między wodą a energią.
Woda jest niezbędna do produkcji energii prawie w każdym procesie jej wytwarzania. Tymczasem energia jest potrzebna na wszystkich etapach "produkcji" wody: oczyszczania, rozdziału i wydobycia. 
W tym roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania środowiska i Geodezji - Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych zaprasza na obchody Światowego Dnia Wody do Centrum Dydaktyczno - Naukowego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24a.
18 marca 2014 r.
  • 8.00-12.00 - Wystawy okolicznościowe w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego i przed aulą Jana Pawła II w Centrum. Prezentacja laboratorium wodnego w Instytucie Inżynierii Środowiska - model Wrocławskiego Węzła Wodnego (budynek Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, pl. Grunwaldzki 24)
  • 12.15-15.00 - Spotkanie w Auli Jana Pawła II

20 marca 2014 r. Impreza towarzysząca: Warsztaty "Water Footprint do monitorowania, oceny i poprawy gospodarowania wodą na obszarach miejskich" czyli jaki jest mój ślad wodny - studencka świadomość o zużyciu zasobów Ziemi. Warsztaty odbędą się od godziny 8.30.
1 kwietnia 2014 r. - IV Debata Akademicka "U Przyrodników" poświęcona reformie gospodarki wodnej w Polsce, z udziałem Pana dra Stanisława Gawłowskiego (Sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska), Pana dra Radosława Gawlika (Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Unia), Pani Joanny Gustoskiej (Dyrektor Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu), pana dra Przemysława Nawrockiego (Fundacja WWF Polska), Pana prof. Jerzego Rotko (Instytut Nauk Prawnych PAN)
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież