Narodowy Dzień Życia

Kampania społeczna związana z obchodami Narodowego Dnia Życia w 2014 roku odbędzie się pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina, wspólnota, samorząd”. Celem kampanii jest promocja postawy zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej.
Rodziny powinny angażować się w sprawy lokalnej wspólnoty. Drzwi domu, który tworzy silna rodzina pozostają otwarte na najbliższą wspólnotę, a wartości i talenty obecne w życiu rodzinnym powinny ubogacać najbliższe otoczenie. Począwszy od dobrych relacji sąsiedzkich, a skończywszy na uczestnictwie w życiu społecznym i politycznym wspólnoty lokalnej.
 
Samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny.
 
Rodziny posiadają w sobie potencjał do tego by wpływać na najbliższe otoczenie i zmieniać świat na lepszy. Warto jedynie by był on pielęgnowany i świadomie kierowany również poza mury domu rodzinnego. Warto by wartości i relacje, które sprawiają, że nasze rodziny są miejscami nam najbliższymi były również częścią świata, w którym żyjemy.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież