O rodzicielstwie w ramach cyklu Kino na temat

kino na tematW czerwcu sieć kin Helios i Gazeta Wyborcza specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują cykl spotkań na temat stawania się rodzicem w bardzo młodym wieku.

Organizatorzy spotkań chcą zachęcić młodych ludzi do częstszego zajmowania stanowiska w debatach społecznych. Po krótkim wprowadzeniu i seansie odbywa się dyskusja młodzieży z ekspertami.      

Film „Juno” (reż. J. Reitman) wyświetlany jest we wszystkich kinach Helios w Polsce. Tytułowa bohaterka przechodzi inicjację seksualną ze swoim przyjacielem Bleekerem. Gdy dowiaduje się, że zaszła w ciążę, chce oddać dziecko do rodziny zastępczej. Ciąża dla Juno była trudną lekcją życia. W jej życiu nastąpiła całkowita zmiana wartości.       
    
Dodatkowo w Gdańsku młodzież będzie miała okazję obejrzeć film „Mundial. Gra o wszystko”. W Bielsku-Białej i Piotrkowie uczniowie obejrzą „Dziewczynkę w trampkach” – film o dziewczynce pochodzenia islamskiego, która pragnie mieć rower, pomimo zakazu, jaki obowiązuje kobiety w jej kraju.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama