W obronie godnej starości

babciaSerdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w projekcie kulturalno - edukacyjnym „W OBRONIE GODNEJ STAROŚCI” wpisującym się w Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.


Celem przedsięwzięcia jest: promowanie sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa, wspieranie witalności i aktywności środowisk seniorów, wspieranie aktywności i kreatywności środowisk młodzieżowych, sprzyjanie solidarności i współpracy międzypokoleniowej: wymiana doświadczeń, zwalczanie negatywnych stereotypów dotyczących wieku i dyskryminacji wiekowej, stymulowanie debaty, wymiana informacji, edukacja społeczna przez działania artystyczne, promocja kultury, w tym teatru jako miejsca międzypokoleniowych spotkań i rozwoju indywidualnych zainteresowań.

Efektem końcowym projektu będzie kompletny proces tworzenia przedstawienia teatralnego poczynając od materii tekstowej poprzez warsztat aktorsko – ruchowy, dyskusje tematyczne aż do finałowej prezentacji w postaci spektaklu teatralnego.

Projekt podyktowany jest społeczną potrzebą uświadamiania młodego pokolenia na temat specyfiki życia osób starszych i niezbędności nawiązania relacji międzypokoleniowych, komunikacji społecznej i wymiany doświadczeń. Potrzeba ta wynika z małej świadomości społecznej życia środowisk seniorów w Polsce, ich warunków bytu i potrzeb fizyczno – emocjonalnych. Efektem projektu będzie przedsięwzięcie artystyczne konfrontujące potrzeby ludzi starych i młodych w różnorakich aspektach życia.

Zajęcia rozpoczyna się 14 maja (poniedziałek) o godzinie 16:00 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym przy ulicy Rzeźniczej 12 [na Małej Scenie].

Jedynym warunkiem naboru do projektu jest ogólna sprawność ruchowo – umysłowa.

Program obejmuje 7 spotkań [poniedziałki] od godziny 16:00 do 20:00.

W ramach projektu realizowanego od 14 maja do 25 czerwca 2012 przeprowadzimy:

 

14.05 – 21.05. 2012

Warsztat dramaturgiczny

W ramach warsztatu dramaturgicznego uczestnicy podzieleni na 2 grupy samodzielnie współtworzą tekst dramatyczny na luźno zarysowany temat konfrontacji młodości i starości. Zaczynając od krótkich wprawek
i dialogów scenicznych stworzą zamkniętą małą formę dramaturgiczną na bazie, której powstanie krótki spektakl teatralny.

09.05 – 21.05.2012 r.

Warsztat aktorski

Przy użyciu elementarnych narzędzi aktorskich, ćwiczeń dykcyjnych i emisyjnych, ruchu scenicznego
i na bazie tekstu dramaturgicznego, stworzonego w ramach symultanicznie prowadzonych warsztatów dramaturgicznych uczestnicy projektu stworzą spektakl teatralny. Projekt zakończy jego prezentacja finałowa.

 

28.05 – 25.06.2012 r.

Próby i pokaz spektaklu teatralnego

Próby do spektaklu odbywać się będą na Małej Scenie, natomiast pokaz finałowy odbędzie się na profesjonalnej scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego [Scena na Strychu] przy użyciu pełnego zaplecza technicznego wraz z obsługą.

 

25.06.2012 r.

Spotkanie i dyskusja zamykająca

Spotkanie zamykające projekt będzie podsumowaniem międzygeneracyjnej konfrontacji i próbą wyciągnięcia wniosków na temat relacji różnych pokoleń. Będzie także próbą opisania emocji i doświadczeń indywidualnych uczestników projektu w zetknięciu z materią teatralną.

 

Za realizację projektu odpowiedzialni są:

 

Koordynator projektu - Karolina Marciniak

Specjalista PR Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

 

Trener warsztatu dramaturgicznego - Aneta Cardet

Dramaturg Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

 

Trenera warsztatu aktorskiego – Edwarda Kalisza

Aktora Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

 

Zapisy u Zuzanny Skowron w poniedziałki 11.00-16.00 wtorki 9.00-14.00 i środy 10.00-15.00 pod numerem 71/772 49 13], 772 49 35 lub osobiście we Wrocławskim Centrum Seniora. Liczba miejsc ograniczona [15 osób].

Proponowane zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!!


seniorzy


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show