Komiksofon we Wrocławiu

Komiksofon dla fanów komiksuWydarzenie dla fanów komiksów - piętnasta edycja Komiksofonu podczas której będą oni mogli spotkać się z włoskim rysownikiem Luca Montagliani oraz polskim ilustratorem Nikodemem Cabałą. W planie mnóstwo atrakcji.

Plan tegorocznego Komiksofonu

1. Emisja filmów na temat twórczości dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką.

2. Wywiady i dyskusje autorów z publicznością.

3. Rysowaniu na żywo, w trakcie którego ilustratorzy rysują zadany temat, natomiast do publiczności należy wymyślenie tekstu, który będzie można umieścić w komiksowym dymku – autor najlepszego tekstu staje się szczęśliwym posiadaczem rysunku.


Gwóźdź programu, czyli Goście

Nikodem Cabała

Ur. w 1980 r., rysownik, ilustrator, kolorysta. Zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych takich jak "AQQ", "KKK". Jego prace ukazały się w antologiach komiksowych: "Piekielne Wizje, Graham Masterton" wydawnictwa Mandragora, "Człowiek w próbówce" wydawnictwa Egmont, "STREFA KOMIKSU, Antologia" Wydawnictwo Roberta Zaręby, "Likwidator Alternative - Antologia 1", oraz gościnnie w krótkich formach pojawił się w albumach: "Likwidator - Sprzątanie Polski" i "Likwidator - EŁRO 12". Jest autorem rysunków do albumów komiksowych takich jak: "Duszpasterze", "Pomidorowa" oraz "Mrok". W 2011 roku skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech mini antologii serię science-fiction "BiOCOSMOSIS". Dwa pierwsze albumy tej serii ukazały się w amerykańskim magazynie komiksowym "Heavy Metal". Od 2004 roku współpracuje z "Nową Fantastyką" jako ilustrator.

              Laca de La Vega   Komika Laca de la Vega

Luca Montagliani (Laca de la Vega)

Ur. w 1971 r., włoski rysownik i ilustrator. Jako artysta i muzyk aktywnie działa od 1994 roku we Włoszech, gdzie stworzył multimedialne płyty CD, filmy animowane, ścieżki dźwiękowe, gry wideo, komiksy. Zajmuje się również muzyką i teatrem. Współpracował z Giorgio Rebuffi, Puck, Alan Ford, Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik, Il Secolo XIX, 001 Edizioni, Lucca Comics and Games i Il Male. Od 2007 roku kieruje Stowarzyszeniem Kulturalnym ANEXIA (www.ottag.it) które zajmuje sie ponowną publikacja dzieł swojego mistrza Giorgio Rebuffi (Wilk Pugacioff, Tiramolla) oraz wydaniem komiksów własnego bohatera PASOL. Do tekstów Emiliano Pagani rysuje serie SOS TATO i X-NERD. W dziedzinie muzyki i teatru współpracuje z ANKAMAGRA, U-Boot70, trio Cabit i Orchestra Bailam. Jest założycielem Genoa Comics Academy w Genui w Instytucie Technicznym Grafiki Caboto i w latach 2011 - 2013 był jej dyrektorem artystycznym i profesorem. Luca Montagliani  w 2013 roku zaprojektował graficznie włoskiego krasnala we Wrocławiu i narysował komiksowy przewodnik pt. „Wrocław - Komiksowy spacer”.

Nikodem Cabała  komiks

Prowadzący wydarzenie

Konrad Koko Okoński (1987). Słynny wrocławski rysownik, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed i wydany ostatnio na papierze Kij w dupie), jest absolwentem grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Andrzej Jarczewski (1966). Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Obsługą fotograficzną projektu zajmuje się Marcin Biodrowski, natomiast akustyczną Bartosz Gruz

Termin i miejsce imprezy

10 grudnia (środa), godzina 19:00
Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny

Organizator Komiksofonu

Komiksofon, Wrocław 2016
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Komiksofon na Facebooku www.facebook.com/komiksofon
Komiksofon na Twisterze www.twitter.com/Komiksofon

Co to jest KOMIKSOFON?

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go, i jak zinterpretował muzycznie.

Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie.

Twórcy komiksowi łączą autorskie ilustracje komiksowe z inspirującą ich muzyką w formie filmu. Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

Projekt Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show