Pięknie na Starym Mieście - Bulwar Drobnera

Mówi się, że dom jest naszą twierdzą. Jeśli tak, to we wrocławskim apartamentowcu Bulwar Drobnera można poczuć się jak władca zamku górującego nad imponującymi włościami. Inspirowana tym co najlepsze we włoskim designie inwestycja dewelopera WPBM "Mój Dom" znajduje się pomiędzy przesiąkniętym historią obszarem Starego Miasta, a Nadodrzem - barwną dzielnicą artystów, uroczych kamienic i cichych kawiarenek. Położenie Bulwaru Drobnera na granicy tych dwóch światów nadaje apartamentowcowi niemal magiczny charakter.

Od Rynku dzieli nas jedynie Odra i rozsiane na niej wysepki. Kierując się na południe docieramy do pierwszej z nich – Wyspy Bielarskiej – zielonej oazy spokoju. Następnie sieć mostów prowadzi nas przez Wyspę Słodową – popularne miejsce rekreacji wrocławian – aż do majestatycznego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj wkraczamy w labirynt uliczek Starego Miasta. Wśród brukowanych alejek można natknąć się na liczne zabytkowe kościoły. Najstarszym z nich – bo pamiętającym jeszcze lata dwudzieste XIII wieku – jest kościół Św. Idziego. Jego pradawne mury znajdują się nieopodal – na Ostrowie Tumskim. To najstarszy zabytkowy obszar Miasta Mostów i mekka każdego kto po raz pierwszy odwiedza stolicę Dolnego Śląska. Apartamentowiec Bulwar Drobnera jest oddalony od Ostrowa Tumskiego o zaledwie 11 minut piechotą. W wiosenne dni może się zdarzyć, że zapomnimy o historycznej architekturze i zdecydujemy się podążyć za zapachem kwiatów docierającym do nas z Ogrodu Botanicznego. Ten znajduje się zaledwie kilkaset metrów na północ.

Długi spacer starymi uliczkami i oszałamiający zapach kwiatów mogą pobudzić apetyt. Na szczęście w okolicy apartamentowca wzniesionego przez WPBM "Mój Dom" nie brakuje gastronomicznych atrakcji. W położonej na północ od niego dzielnicy Nadodrze znajdziemy liczne kawiarenki i knajpki – w sam raz na małą przekąskę i kawę. A jeśli podejrzewamy, że to za mało by zaspokoić nasz apetyt – nad rzeką i na terenie Starego Miasta znajdziemy imponującą liczbę restauracji oferujących potrawy z całego świata.

Ten tętniący życiem obszar Wrocławia skrywa w sobie znacznie więcej tajemnic i atrakcji. Na osoby, które chcą całkowicie zanurzyć się w elektryzującej atmosferze starych dzielnic czekają muzea, kina pokazujące europejskie i światowe filmy, a także teatry – nowoczesne i tradycyjne. Rytm kulturalny wyznacza szeroki wachlarz corocznych festiwali i inicjatyw. Stolica Dolnego Śląska oferuje cały kalejdoskop doświadczeń. I wszystkie są na wyciągnięcie ręki.

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show