Książę Witold z Bulwarów Książęcych – nowy krasnal we Wrocławiu

krasnal bulwaryDecyzja zapadła – najnowszy skrzat z Wrocławia będzie nazywał się Książę Witold. Imię zostało wybrane spośród blisko 300 propozycji nadesłanych na konkurs #nazwijkrasnala, który BPi Polska zorganizowało na facebookowym profilu inwestycji Bulwary Książęce. Nowy krasnal aktualnie rezyduje przy ul. Garbary 2, gdzie znajduje się biuro sprzedaży belgijskiego dewelopera, który oczarowany Wrocławiem i jego mieszkańcami, postanowił nawiązać do miejskiej tradycji. Książę Witold docelowo zamieszka pomiędzy dwoma ramionami Odry na wyspie Kępa Mieszczańska od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych – to właśnie w tej wyjątkowej lokalizacji trwa budowa kompleksu mieszkalnego Bulwary Książęce.

Bulwary Książęce to pierwsza inwestycja belgijskiego dewelopera, firmy BPi Polska, realizowana w Stolicy Dolnego Śląska powstająca pomiędzy dwoma ramionami Odry przy ul. Księcia Witolda od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja we Wrocławiu, zarówno ze względu na malowniczy charakter tego miejsca, jak i prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta. Inwestycję wyróżnia kompleksowy projekt zagospodarowania przestrzeni, składający się z wydzielonej części mieszkalnej, a także ogólnodostępnych przestrzeni publicznych wraz z pieszym pasażem – tzw. ulicą handlową i nowym placem miejskim zlokalizowanym od strony mostu. Inwestycja zostanie zrealizowana w II etapach. W ramach pierwszego powstanie 175 lokali, wśród których znajdą się zarówno małe mieszkania, jak i przestronne apartamenty o metrażu od 27 do 128 mkw.

Konkurs #nazwijkrasnala zorganizowany został na facebookowym profilu inwestycji Bulwary Książęce: https://www.facebook.com/bulwaryksiazece/, gdzie w komentarzu pod wpisem konkursowym należało opublikować proponowane imię dla nowego skrzata. Propozycje można było zgłaszać do niedzieli, 12 lutego włącznie. Krasnal zyskał dużą sympatię mieszkańców Wrocławia. Na konkurs swoje propozycje nadesłało blisko 300 osób, z których Jury wybrało imię – Książę Witold. Jego autorka, która jako pierwsza opublikowała propozycję otrzyma nagrodę - aparat fotograficzny Fujifilm Instax Mini. Jury zdecydowało się wyróżnić 5 dodatkowych imion zaproponowanych dla krasnala: Bulwarek, Prestiżek, Breslaw I Serdeczny, Prekursorek, Princuś. Ich autorzy w podziękowaniu otrzymają podwójne vouchery do kina.

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show