Budowa wrocławskiego Belleville osiągnęła stan surowy zamknięty

belleville pięknaNa osiedlu przy ul. Pięknej, inspirowanym paryską dzielnicą Belleville, zaczęły się prace wykończeniowe. To inwestycja Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów. Sprzedanych jest już ponad 70% mieszkań. Belleville zostanie oddane do użytku w czerwcu 2017 roku.

Budowa osiedla Belleville, czyli dwóch połączonych ze sobą budynków przy ul. Pięknej, osiągnęła stan surowy zamknięty. Równolegle z robotami żelbetowymi prowadzone były prace nad stolarką i instalacjami.

– Dzięki temu gotowa jest już stolarka okienna. Na większości kondygnacji zakończono  wylewanie posadzki, na ukończeniu jest także tynkowanie. Trwa już najbardziej efektowny etap prac wykończeniowych w częściach wspólnych – mówi Maciej Faltus, menadżer projektu Belleville.

Na przykład ścianę holu ozdobią eleganckie białe płytki przypominające te z paryskiego metra, a na posadzkach pojawi się biało-czarny wzór w stylu retro. Już na tym etapie prac widać, że osiedle wyróżnia się też z zewnątrz, przede wszystkim niebanalną bryłą budynków.

– Stylowa będzie też elewacja, nawiązująca kolorystycznie do eleganckiej bieli budynków paryskiej dzielnicy Belleville. Wokół osiedla i na dwóch wewnętrznych dziedzińcach pojawi się też mała architektura i detale inspirowane malowniczym Parc de Belleville w stolicy Francji – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

W Belleville znajdzie się w sumie 131 mieszkań, od przytulnych kawalerek do czteropokojowych apartamentów o powierzchni prawie 100 mkw. Mieszkania będą dwustronne i dobrze doświetlone dzięki wysokim oknom. Z kolei kuchnie zostały zaprojektowane jako osobne pomieszczenia, a mieszkania na parterze mają wysokość zwiększoną do ok. 3 metrów.

Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały przestronne tarasy, a wszystkie pozostałe duże balkony lub ogródki. Nietypowym rozwiązaniem będą ogródki na pierwszym piętrze – zostaną zaaranżowane na zielonym dachu podziemnego garażu.

– Nasza filozofia polega na tym, by łączyć styl i wyższy standard wykończenia z rozwiązaniami funkcjonalnymi. Istotna jest też lokalizacja blisko centrum, z łatwym i szybkim dostępem do szkół i uczelni, różnego rodzaju usług, parków, basenów czy sklepów. Budujemy w ten sposób przyjazną przestrzeń, odpowiadającą osobom lubiącym miejski styl życia – dodaje Pierre-Vincent Pasquet.

Zgodnie z planem, Belleville zostanie oddane do użytku latem 2017 roku (wykonawcą jest firma Karmar). Do tej pory nabywców znalazło już ponad 70% mieszkań.

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show