Pierwsze dwie kondygnacje Bulwarów Książęcych we Wrocławiu już gotowe

bulwary książęceBudowa kompleksu Bulwary Książęce we Wrocławiu nabiera tempa. Ukończono już konstrukcję dwóch pierwszych kondygnacji naziemnych budynku, który powstaje w ramach I etapu inwestycji realizowanej w unikalnej lokalizacji pomiędzy dwoma ramionami Odry przez BPi Polska.

Bulwary Książęce powstają na wyspie Kępa Mieszczańska przy ul. Księcia Witolda od strony Mostu Pomorskiego naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to obecnie inwestycja położona najbliżej Starego Miasta we Wrocławiu. Architektami projektu są Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, twórcy m.in. przebudowy Manufaktury w Łodzi, którzy postawili sobie za zadanie zabudować tę część wysypy w sposób, który z jednej strony podkreśli wagę tego wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia, a jednocześnie wpisze się w jej historyczny kontekst. Ze względu na swoją śródmiejską lokalizację projekt był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym m.in. z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Biurem Rozwoju Wrocławia. – W efekcie czego powstała spójna wizja nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z towarzyszącą funkcją usługową, zaprojektowaną na parterze budynków, który stanie się urbanistycznym i architektonicznym łącznikiem pomiędzy Starówką, a Przedmieściem Odrzańskim – opowiada Maciej Golis, Dyrektor Projektor w BPi Polska.

Mocnym akcentem architektonicznym będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych zmieniającymi swój wygląd w zależności od światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

– Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane w projektach BPi Polska. Na elewacji południowej budynków tworzących naszą inwestycję Cztery Oceany w Gdańsku zastosowano płyty alukobond, które również zmieniają swój kolor od niebieskiego po zielony w zależności od natężenia światła – dodaje Maciej Golis.
 
W I etapie wybudowanych zostanie 175 mieszkań o powierzchni od 27 do 128 m2 usytuowanych na 7 kondygnacjach. Znajdą się wśród nich dwa typy lokali - mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będzie wewnętrzne patio z zielenią i strefą zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe zlokalizowane na dwóch kondygnacjach podziemnych. Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie piesza ulica handlowa realizowana według konwencji convenience street mall ze sklepami, restauracjami, i kawiarniami. Projekt pasażu uwzględnia małą architekturę z ławkami i zielenią, szerokie aleje wewnętrzne zadaszone w strefie lokali usługowych, przebudowę chodnika z wydzielonym miejscem pod ogródki przy lokalach gastronomicznych oraz stworzenie nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury drogowej wokół inwestycji.

Po osiągnięciu „stanu zero” pod koniec marca br. budowa Bulwarów Książęcych nabrała tempa. – Aktualnie wykonano już stan surowy otwarty pierwszych dwóch kondygnacji naziemnych budynku, który powstaje w ramach I etapu inwestycji. Poza postępującymi pracami żelbetowymi, wykonano również przyłącze wodno – kanalizacyjne do budynku oraz rozpoczęto układanie instalacji elektrycznych i sanitarnych. Budowa przebiega z harmonogram, zgodnie z którym jej zakończenie planowane jest na połowę przyszłego roku – mówi Wojciech Frelek, Project Manager w BPi Polska.

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show