Jesienne okazje dla polujących na własne M

targiZakup domu lub mieszkania to zwykle jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Odpowiedni wybór w tym obszarze nie zawsze jest oczywisty, dlatego warto wcześniej przeanalizować wszystkie dostępne oferty i porozmawiać z ekspertami w tej dziedzinie. Już wkrótce będzie taka okazja. Jeszcze tej jesieni we Wrocławiu odbędą się dwie duże imprezy targowe, na których będzie można zapoznać się z najbardziej aktualnymi ofertami nowych mieszkań i domów.

Coraz więcej osób zamierzających zmienić swoje dotychczasowe lokum, decyduje się na nieruchomość z rynku pierwotnego. Według badań portalu morizon.pl, aż 69 proc respondentów twierdzi, że jedną z głównych zalet budynków nabytych prosto od dewelopera jest możliwość ich wykończenia i późniejszego urządzenia od zera, według własnego upodobania. Badani docenili również niskie koszty utrzymania oraz planowaną zgodnie z najnowszą wiedzą urbanistyczną, infrastrukturę osiedla. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest też fakt, że nikt wcześniej tam jeszcze nie mieszkał. Rynek mieszkaniowy kwitnie, dlatego poszukując nowego M, warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku deweloperów. Będzie to możliwe już tej jesieni podczas dwóch dużych imprez targowych, które odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

- Tego typu wydarzenia są doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną ofertą nieruchomości dostępną na rynku – mówi Sylwia Wołpiuk, koordynator sprzedaży osiedla domów szeregowych Małe Wilczyce. – Wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na obecność wielu oferentów w jednym miejscu - dodaje - To znakomita sposobność do tego, by zebrać i porównać ze sobą wiele ofert. Zwłaszcza takich, które w pierwszym wyborze zdają się być mało atrakcyjne, ale ze względu na dodatkowe informacje „z pierwszej ręki” zyskują w rozrachunku ogólnym.

Targowy Stadion Wrocław we wrześniu

Jednym z wydarzeń, podczas których będzie można poznać najciekawsze dolnośląskie inwestycje, będą Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe Mieszkanie. Odbędą się one 15 i 16 września 2018 r. na Stadionie Wrocław przy Alei Śląska 1. To już ósma edycja tego przedsięwzięcia. Tym razem podczas tego wydarzenia swoje oferty przedstawi prawie 100 wystawców, w tym najwięksi deweloperzy budujący mieszkania i domy na Dolnym Śląsku. Wśród wystawców znajdą się także pośrednicy w obrocie nieruchomościami, doradcy finansowi oraz firmy z branży wyposażenia wnętrz. Nie zabraknie również niezależnych ekspertów, którzy doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania z zakresu kupna i urządzania nowego domu.

W trakcie targów odbędą się również bezpłatne wykłady i prezentacje, które pomogą przebrnąć osobom planującym zakup własnego M przez cały proces pozyskania nieruchomości: od wyboru dewelopera i inwestycji, przez finansowanie zakupu, odbiór mieszkania i wykończenia go zgodnie z potrzebami i gustem właścicieli. Organizatorzy zaplanowali również coś dla osób traktujących zakup domu lub mieszkania jako inwestycję. Z myślą o nich odbędą się warsztaty pod hasłem „Jak inwestować pieniądze w nieruchomości”.

Wszyscy odwiedzający targi będą mogli także otrzymać bezpłatne czasopisma o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej. Dostępne będą również mapy inwestycji mieszkaniowych, katalog targowy prezentujący inwestycje realizowane na terenie Wrocławia i okolic, a także dokładne informacje o lokalizacjach, cenach, metrażu, terminach zakończenia budowy, kontakty do biur sprzedaży i wizualizacje budynków.

Wstęp na targi jest wolny. Również porady i konsultacje specjalistów oraz udział w seminariach i wykładach będą bezpłatne. Poprzednie edycje imprezy co roku odwiedzało kilka tysięcy osób.

Domy i mieszkania pod wielkim dachem Hali Stulecia w październiku

Drugą okazją na znalezienie wymarzonego domu lub mieszkania będą Targi Mieszkań i Domów, które zaplanowano na 6 i 7 października 2018 r. we wrocławskiej Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. To już dwudziesta pierwsza edycja tej imprezy, w której zwykle uczestniczy kilkanaście tysięcy osób. Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu będą mogli zapoznać się m.in. z premierowymi inwestycjami realizowanymi nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale również w całym regionie. Swoje oferty przedstawi ponad 100 deweloperów.

Odwiedzający targi będą mogli również wziąć udział w seminariach dotyczących rynku nieruchomości oraz skorzystać z porad ekspertów z zakresu finansów, najmu i zakupu własnego M. Dodatkowo na zainteresowanych czekać będzie bezpłatna konsultacja z Kasią Orwat, projektantką wnętrz i ekspertką platformy Homebook.pl. Podczas piętnastominutowych spotkań będzie można dowiedzieć się jak zmienić wnętrze na bardziej funkcjonalne i nadać mu nowy charakter przez zmianę koloru ścian czy użytych materiałów.

W czasie, gdy rodzice będą zajęci poszukiwaniem nowego mieszkania, najmłodsi będą mogli ciekawie spędzić czas na placu zabaw lub w kąciku artystycznym. Rodzice z pociechami mogą liczyć też na inne udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł. Bilety w kasach będą kosztowały 15 zł, natomiast e – bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie mieszkaniowi.pl.

Dom z Internetu

Z kolei osoby, które nie są amatorami zatłoczonych eventów targowych, mogą skorzystać z innego sposobu na zapoznanie się z ofertą deweloperów w jednym miejscu. Wystarczy zajrzeć do Internetu. Jednym z portali skupiających realizowane inwestycje z danego regionu jest rynekpierwotny.pl.

- Co miesiąc z naszego portalu korzysta ponad 300 tys. użytkowników – twierdzi Mikołaj Ostrowski, PR Manager z portalu rynekpierwotny.pl. - Obecnie posiadamy prawie 60 tys. ofert od deweloperów, które są na bieżąco aktualizowane. Jeśli ktoś jest zainteresowany daną inwestycją, może za pomocą formularza kontaktowego dopytać dewelopera o jej szczegóły. Wszystko odbywa się bezpłatnie, bez agencji i bez pośredników. Dodatkowo, dla osób które nie mają czasu na szukanie, proponujemy opcję "Znajdziemy dla Ciebie", w której na podstawie przesłanych kryteriów, staramy się pomóc w znalezieniu odpowiedniej oferty.

Innymi portalami dla poszukujących nowego lokum są takie serwisy jak: domiporta.pl lub obido.pl, na których również można znaleźć kilkadziesiąt tysięcy ofert nowych mieszkań i domów z największych polskich miast. Na bieżąco aktualizowana baza nowych inwestycji oraz zaawansowana wyszukiwarka sprawiają, że wyklikanie lokum według własnych kryteriów zajmuje kilka minut.

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show