Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zyska nowy wygląd

ksiecia witoldaWrocławska spółka z grupy Dom Development we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia zrewitalizują nadodrzański bulwar przy ulicy Księcia Witolda. Prace obejmą obszar od Mostu Sikorskiego do Mostu Pomorskiego. Oddanie przestrzeni do użytku mieszkańców planowane jest na koniec grudnia 2020 roku.

Rewitalizacja będzie polegała na budowie bulwaru pieszego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zielenią. Celem inwestycji jest utworzenie dla mieszkańców Wrocławia nowego miejsca spacerowo-wypoczynkowego z dostępem do nabrzeża Odry. Koncepcja bulwaru została opracowana wspólnie przez Dom Development oraz urząd miasta. Autorami projektu zagospodarowania przestrzeni są wrocławscy architekci z pracowni Dziewoński-Łukaszewicz.

– Przy projektowaniu od początku przyświecała nam idea, żeby zrewitalizowane nabrzeże wpisywało się zarówno w estetykę już odnowionych bulwarów, m.in. Xawerego Dunikowskiego czy Marii i Lecha Kaczyńskich, jak i charakter Kępy Mieszczańskiej. Wrocławianie bardzo chętnie spędzają czas wolny nad rzekąi chcemy zapewnić im kolejną przestrzeń do rekreacji  – mówi Iwona Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.

Inwestycja zostanie zrealizowana przez miasto, jednak wrocławski Dom Development również partycypuje w kosztach. Szacowana wartość rewitalizacji nabrzeża na długości prowadzonej przez spółkę budowy – Apartamentów Księcia Witolda – wynosi około600 tysięcy złotych. Rozpoczęcie prac zaplanowano na III kwartał 2020 roku, a zakończenie do końca 2020.

– Cieszymy się, że od początku mamy szansę uczestniczyć w procesie opracowywania koncepcji rewitalizacji bulwaru. Dzięki temu po raz kolejny możemy mieć swój udział w zmienianiu Wrocławia na lepsze i tworzeniu atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców. W tej chwili jesteśmy po cyklu spotkań z urzędem miejskim i zespołem projektantów, które miały na celu doprecyzowanie oczekiwań miasta oraz zaplanowanie optymalnej formy użytkowej bulwaru. Ponadto przygotowujemy dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę na długości działki, na której obecnie prowadzimy inwestycję Apartamenty Księcia Witolda – dodaje Iwona Kołodziejczyk.  

Dom Development już od ponad 10 lat realizuje inwestycje na terenie Wrocławia, kładąc także nacisk na wspieranie pozytywnej zmiany w przestrzeni miejskiej. W ramach działającej przy spółce Fundacji Dom Development City Art powstanie m.in. instalacja op-artowa autorstwa Jarosława Flicińskiego w inwestycji Studio Arte przy ul. Ptasiej 16.W ostatnim czasie deweloper wsparł finansowo również renowację neonu Dom Handlowy w Galerii Neonów przy ul. Ruskiej 46. Wrocławska spółka wspiera także lokalne społeczności. W ubiegłym roku wsparła przedszkola sąsiadujące z realizowanymi osiedlami, kupując zabawki czy wyposażając place zabaw.

Grupa Dom Development S.A. – największy deweloper w Polsce realizuje obecnie kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród realizowanych wrocławskich projektów, oprócz Apartamentów Księcia Witolda, są także mieszkania z segmentu popularnego: osiedle Piękna 21, osiedle Idylla przy ul. Stabłowickiej 116, Studio Arte przy ul. Ptasiej, osiedle Księże Nowe przy ul. Rybnickiej we Wrocławiu oraz osiedle Grabiszyńska 141.Do tej pory do użytku we Wrocławiu oddano 650 mieszkań, a obecnie realizowane inwestycje zwiększą tę liczbę do blisko 1300 w ciągu dwóch najbliższych lat.

– Ostatni rok był dla nas czasem prawdziwych wyzwań. Musieliśmy się bowiem zmierzyć z problemami na rynku wykonawstwa budowlanego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że udało nam się utrzymać pozycję lidera wśród deweloperów mieszkaniowych. Coraz większy udział w sukcesie mają realizacje prowadzone we Wrocławiu. Podsumowując naszą blisko 11-letnią obecność na tym rynku, mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tempa rozwoju. Mamy już tutaj spory bank ziemi i planujemy w miarę możliwości go powiększać, skupiając się – tak jak dotychczas – na najlepszych lokalizacjach – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A

 

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show