Region aktualności

Znamy listę nowych przystanków na żądanie Kolei Dolnośląskich

kolejWraz z grudniowym rozkładem jazdy na Dolnym Śląsku pojawi się 20 nowych, kolejowych przystanków na żądanie. To nowość w skali kraju i rozwinięcie pilotażowego projektu Kolei Dolnośląskich, który był testowany na dwóch stacjach.

Strażacy z kalendarzem dla Mariusza

kalendarzGrupa młodych pasjonatów pożarnictwa z województwa lubelskiego, kujawsko - pomorskiego i podkarpackiego wpadła na pomysł pomocy poszkodowanemu strażakowi OSP poprzez sprzedaż wyjątkowego kalendarza strażackiego na rok 2021.

Grupa Sudecka GOPR zaprasza w swoje szeregi

egzamin goprW dniach 21-22 marca w ośrodku narciarskim Czarna Góra i w Masywie Śnieżnika odbędzie się egzamin wstępny do Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (dawniej: Grupa Wałbrzysko- Kłodzka GOPR).

City Docs – najciekawsze dokumenty i dyskusje o życiu miast w kinie LOT w Jeleniej Górze

city docs„City Docs” czyli pokazy najciekawszych filmów dokumentalnych z całego świata połączone z dyskusjami o problemach współczesnych miast. To nowa cykliczna propozycja dla widzów kina Lot w Jeleniej Górze neleżącego do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Cykl otworzy pokaz filmu „Smog Wars” a do dyskusji po pokazie zaproszony został między innymi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

FLOW LAND - piknik artystyczny w Tarczynie niedaleko Wlenia już 18 maja

flow18 maja w Tarczynie koło Wlenia już po raz trzeci odbędzie się FLOW LAND. Najważniejszym punktem programu tej wyjątkowej imprezy artystycznej będzie wystawa sztuki w Domu nr 13 przygotowana we współpracy z BWA Jelenia Góra.

Przez kobiety dla kobiet. Wystawa #lessismore w Zamku Topacz

fotografie kobiety#lessismore. Naturalnie piękne kobiety to coś więcej niż wystawa fotografii. To sposób na ukazanie siły bohaterek – pewnych siebie kobiet, które idą własną drogą. To także projekt stworzony przez twórcze kobiety – Patrycję Toczyńską i Carolinę Adamczak. W niecodziennej sesji zdjęciowej udział wzięły m.in. Lidia Popiel, Beata Sadowska, Edyta Herbuś, Ania Rusowicz i Katarzyna Bonda.

Kolejny przystanek „Archeologii niebiańskiej”

wystawaWystawa „Archeologia niebiańska” podróżuje po Polsce. Kolejny wernisaż odbędzie się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie na Dolnym Śląsku. Od 1 lutego wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć z bliska zabytki odnalezione w zgliszczach po pożarze katedry gorzowskiej w 2017 roku.

6 świetlic środowiskowych w gminie Sulików z nowymi komputerami od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

komputeryMieszkańcy Mikułowej, Wrociszowa Dolnego, Starego Zawidowa, Sulikowa, Radzimowa Górnego i Wrociszowa Górnego będą mogli od nowego roku bezpłatnie korzystać z nowego sprzętu komputerowego. Polskie Sieci Elektroenergetyczne, partner gminy Sulików, ufundowały 8 komputerów, które trafiły do świetlic środowiskowych zarządzanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Spektakl „Kłamstwo” w Kłodzku

spektaklNiesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

KOWARY - Spacer szlakiem historii kowarskiego uranu

kowarySerdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwego miasta Kowary do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pod nazwą: Spacery i Wędrówki z Przewodnikiem po Kowarach.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 21

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup