Region aktualności

Kolejny przystanek „Archeologii niebiańskiej”

wystawaWystawa „Archeologia niebiańska” podróżuje po Polsce. Kolejny wernisaż odbędzie się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie na Dolnym Śląsku. Od 1 lutego wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć z bliska zabytki odnalezione w zgliszczach po pożarze katedry gorzowskiej w 2017 roku.

6 świetlic środowiskowych w gminie Sulików z nowymi komputerami od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

komputeryMieszkańcy Mikułowej, Wrociszowa Dolnego, Starego Zawidowa, Sulikowa, Radzimowa Górnego i Wrociszowa Górnego będą mogli od nowego roku bezpłatnie korzystać z nowego sprzętu komputerowego. Polskie Sieci Elektroenergetyczne, partner gminy Sulików, ufundowały 8 komputerów, które trafiły do świetlic środowiskowych zarządzanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Spektakl „Kłamstwo” w Kłodzku

spektaklNiesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

KOWARY - Spacer szlakiem historii kowarskiego uranu

kowarySerdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwego miasta Kowary do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pod nazwą: Spacery i Wędrówki z Przewodnikiem po Kowarach.

JAPFEST 2018 – święto japońskiej motoryzacji po raz piąty w Legnicy

japfestW weekend 27 – 29 lipca 2018r. w Legnicy odbędzie się największy w Polsce zlot miłośników japońskiej motoryzacji JAPFEST. Pokazy unikatowych pojazdów, zawody i przejażdżki driftingowe, otwarty park maszynowy, prezentacja nowości oraz liczne konkursy to tylko część z przygotowanych atrakcji. Jak co roku udział w wydarzeniu zapowiedziała japońska marka opon premium YOKOHAMA.

6 Podwórek Talentów NIVEA w województwie dolnośląskim

podwórka niveaTegoroczna edycja konkursu zakończona. Internauci wybrali 15 lokalizacji, w których, jeszcze w tym roku, powstaną Podwórka Talentów NIVEA. Wcześniej jury wyłoniło 5 miejscowości. Oznacza to, że w naszym regionie wybudowanych zostanie aż 6 edukacyjnych placów zabaw! Serdecznie gratulujemy!

Czerwcowe imprezy w Kowarach

kowary imprezy23 czerwca zapraszamy na 25-lecie Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Z tej okazji czeka na was wiele atrakcji, zapraszamy przed budynek MOK już od godziny 11.00.

Kowarska Noc Muzeów i Zabytków

noc muzeów kowaryW najbliższą sobotę, 19 maja 2018 r., zapraszamy do Kowar na Kowarską Noc Muzeów i Zabytków. Będzie to świetna okazja do skorzystania z całej masy atrakcji, które w tym dniu będą bezpłatne. Będziemy mogli powędrować Śladami Pierzastego Węża, zwiedzić kopalnie, sztolnie, galerie, a także obejrzeć kino pod chmurką. Serdecznie zapraszamy!

Bogatynia, jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast – co dalej?

bogatyniaMiasto Bogatynia i jego okolice są silnie zanieczyszczone groźnymi dla zdrowia pyłami zawieszonymi. Potwierdzają to badania jakości powietrza prowadzone w latach 2015-2017 przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska. Tym, co wyróżnia Bogatynię na tle innych miast województwa, są przekroczenia norm odnotowywane również poza sezonem grzewczym.

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie dolnośląskim

turniej piłkarskiTurniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 16-18 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 21

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup