W Szklarskiej Porębie masują lodem

masaż lodemKilogramowa bryła lodu ze specjalnym uchwytem to przedmiot używany podczas profesjonalnych zabiegów spa, które korzystnie wpływają na kondycję całego organizmu. W INTERFERIE Sport Hotel Bornit goście mogą od niedawna skorzystać z dobrodziejstw masażu lodem – jedynego takiego zabiegu na Dolnym Śląsku.

Regeneracja mięśni, poprawa jędrności skóry i świetne efekty rehabilitacyjne. To tylko niektóre z właściwości masażu lodem, dostępnego w Chillout SPA – gabinecie zlokalizowanym w INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.  Sam zabieg to nowość na dolnośląskim rynku spa, który łączy w sobie walory lecznicze i regeneracyjne z wysoką efektywnością w poprawie kondycji skóry ciała.

- Masaż lodem ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest on przede wszystkim krioterapeutyczny, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz wspomaga pracę serca i układu oddechowego. Ponadto idealnie redukuje tkankę tłuszczową, jest też efektywnym masażem sportowym – mówi Katarzyna Malaga-Michałowska, manager Chillout SPA.

Lodowy masaż, jako hit kosmetyczny, doceniają wszystkie panie, które na co dzień borykają się z cellulitem. Niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki skóry poprzez kontakt z lodem stają się lepiej ukrwione, co przyczynia się do dalszej stymulacji mikrokrążenia. Lód wspomaga również odchudzanie dzięki pobudzaniu masowanych miejsc, które utrzymuje się jeszcze długo po zabiegu.  Masaż lodem to również rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i pragną przywrócić rozciągniętej skórze elastyczność i zdrowy wygląd.

- Zabieg ten jest także niezwykle pomocny w leczeniu osób, które zmagają się z chorobą zwyrodnieniową stawów – dodaje Katarzyna Malaga Michałowska. – Ponadto zimny lód wspomaga przepływ krwi żylnej w organizmie, co jest zbawienne dla osób z chorobami serca. Przyspieszenie metabolizmu zwiększa ilość krwi bogatej w tlen, a to z kolei redukuje następstwa chorób układu oddechowego. Zimny masaż pobudza też układ nerwowy i sprzyja głębokiej relaksacji.

Lodowe masaże służą również sportowcom. Wpływają na powysiłkową odnowę mięśni, zmniejszają  odczuwanie bólu i zapobiegają powstawaniu obrzęków. Poprzez kontrolowane oziębienie ciała hartują je, co  dodatkowo zwiększa odporność całego organizmu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup