Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

Świdnica The World Games 201715 stycznia 2015 roku Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

W Świdnicy rozegrane zostaną zawody w dwóch dyscyplinach. Od 26 do 30 lipca 2017 roku rywalizować będą hokeiści na rolkach. W mieście swoje mecze rozegra 6 najlepszych w światowym rankingu męskich drużyn narodowych. Dwa dni potrwają zmagania w jeździe figurowej na wrotkach. Pary walczyć będą o medale w tańcu i jeździe dowolnej, a soliści i solistki tylko w tej drugiej konkurencji.

- „Cieszę się, że Świdnica podjęła się współorganizacji Igrzysk. To dla nas bardzo ważne, że możemy rozszerzać The World Games 2017 na inne miasta Dolnego Śląska. Dzięki temu będzie to święto całego regionu” – podkreśla wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

W Świdnicy zaprezentuje się około 150 sportowców. Areną zmagań będzie lodowisko przy ulicy Śląskiej, gdzie do dyspozycji zawodników będzie otoczone bandami boisko o wymiarach 60 na 30 metrów. Obiekt posiada trybuny dla 800 kibiców. W tym roku zostanie przeprowadzony remont. Hala zostanie odświeżona, powstaną dwie nowe szatnie i nowa wentylacja.

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy: „To dla nas zaszczyt, że możemy być współgospodarzem tak wielkiego wydarzenia sportowego. Liczymy na promocję miasta i napływ turystów. Ten projekt to kolejny przykład na dobrą współpracę naszego miasta ze stolicą regionu. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Ministerstwem Sportu i Turystyki i liczymy, że uda się otrzymać dofinansowanie na ok 30% wartości inwestycji w obiekt. Łącznie przebudowa kosztować będzie 3,5 miliona złotych”.

Świdnica jest jednym z trzech miast partnerskich The World Games 2017. Wkrótce ogłoszone zostaną dwa pozostałe, jak również dyscypliny, które będą gościć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup