W Sobótce weekend pełen wrażeń

rajd sobótkaJuż w najbliższą niedzielę 19 czerwca drogi Sobótki zamienią się w tor wyścigowy – rusza II runda rajdów samochodowych Gravel Masters 2016. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a obecnych kibiców czekają ogromne sportowe emocje.

Gravel Masters 2016 to cykl popularnych imprez samochodowych rozgrywanych na terenie Sobótki – miejscowości zlokalizowanej 30 km od Wrocławia. Pierwsze wydarzenie odbyło się w lutym br., a już w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce kolejna runda wyścigów samochodowych.

„To już II runda Gravel Masters 2016 w której bierzemy udział. Poprzedni rajd zakończyliśmy sukcesem, zdobywając II miejsce. Nasz plan, podobnie jak w I rundzie, jest prosty: dojechać ogniem do mety” – mówi Grzegorz Kunka, kierowca BC Rally Team, drużyny należącej do zespołu kierowców rajdowych STAG Rally Team.

Zawodnicy II rundy Gravel Masters 2016 wystartują o godzinie 10.15 z kopalni surowców przy ul. Torowej 1 w Sobótce. Dwuosobowe drużyny w składzie pilot – kierowca zmierzą się z rywalami w trzech rajdach samochodowych: w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS) składającej się z 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 12 km, Super KJS – z 10 odcinków o długości 24 km oraz Rajdzie Okręgowym liczącym 7 odcinków specjalnych o długości 30 km. Wszystkie rajdy odbędą się na trasie o powierzchni szutrowej.

Dla kibiców oraz pasjonatów sportów motoryzacyjnych, którzy przybędą na wydarzenie, zostanie utworzona bezpieczna strefa kibica, z której będzie można obserwować emocjonujące zmagania zespołów rajdowych z czasem i konkurencją. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a kibiców – zarówno tych dużych, jak i małych, czekają ogromne sportowe emocje i niezapomniane wrażenia.

Kolejna, ostatnia już runda Gravel Masters, odbędzie się w listopadzie. Podczas tego wydarzenia zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznego cyklu rajdów, którzy otrzymają tytuł Gravel Masters 2016.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup