Litwa i Łotwa bliżej Dolnego Śląska i Opolszczyzny

list intencyjnyZjednoczenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny z Litwą i Łotwą – taki cel postawili przed sobą Martin Kaczmarski i Tomasz Kosoń. Konsulowie Honorowi Republiki Łotewskiej i Litewskiej połączyli siły, by zintegrować południowo-zachodnią Polskę z naszymi północo-wschodnimi sąsiadami. Pierwsze efekty porozumienia zobaczymy już jesienią.

Współpraca gospodarcza, naukowa i kulturalna – tego dotyczyć będą działania, które wspólnie realizować będzie Dolny Śląsk i Opolszczyzna z Litwą i Łotwą.

List intencyjny w tej sprawie podpisali Martin Kaczmarski, Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej i Tomasz Kosoń, Konsul Honorowy Republiki Litewskiej.

Uroczyste złożenie podpisów pod dokumentem odbyło się 28 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Teraz konsulaty wspólnie zajmą się utrwalaniem i rozwijaniem wielopłaszczyznowej współpracy – począwszy od stosunków gospodarczych, poprzez naukę i kulturę, skończywszy na handlu.

 – Niezwykle ważne dla nas są również relacje społeczne. Chcemy przybliżać mieszkańcom Dolnego Śląska i Opolszczyzny historię, kulturę i obyczaje Litwy i Łotwy. Służymy też pomocą przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym i samorządom przy wzajemnych kontaktach czy organizacji wizyt gospodarczych i studyjnych w obu krajach – mówi Martin Kaczmarski, Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej we Wrocławiu.

Pierwszym etapem współpracy będzie zaplanowany na jesień konkurs „Rozwój współpracy gospodarczej Polski, Litwy i Łotwy”. Udział w nim będę mogły wziąć środowiska akademickie działające na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego, a także te funkcjonujące na Litwie i Łotwie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup