Legniczanie na rowery! Właśnie ruszył pilotażowy system rowerów miejskich

rower miejskiLegnicki Rower Miejski już działa! Projekt, składający się z 4 stacji i 21 rowerów wystartował dzisiaj i będzie do dyspozycji mieszkańców aż do połowy listopada. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe - by rozpocząć korzystanie z systemu, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Pilotażowy system Legnicki Rower Miejski został uruchomiony dzisiaj. Przez najbliższe 12 tygodni legniczanie mogą korzystać z 21 rowerów w obrębie czterech wypożyczalni:
•    pl. Słowiański
•    pl. Wilsona
•    Piłsudskiego / Horyzontalna
•    Piłsudskiego / Rondo Niepodległości

Rejestracja w kilka minut

Żeby rozpocząć korzystanie z rowerów, w pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową www.rower.legnica.eu, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i uiścić opłatę inicjalną w wysokości minimum 10 złotych. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już dokonywać wynajmów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, zwraca uwagę, że konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wypożyczanie), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Zgodnie z cennikiem wypożyczalni, pierwsze 15 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 16 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to kolejna „złotówka”, trzecia – 2 złote, a każda następna – 4 złote. Sama opłata inicjalna, o ile nie zostanie wykorzystana na wypożyczenia dłuższe niż 15 minut, podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie lub jest do wykorzystania na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike w Polsce i na świecie.

Wygodne wypożyczenie

W celu wynajęcia roweru, wystarczy podejść do terminalu i nacisnąć przycisk „Wypożycz” na klawiaturze. Następnie - zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji oraz podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on zwolniony automatycznie. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Szybki zwrot

Zwrócenie roweru dokonywane jest poprzez „wpięcie” go do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdza, że zostało to zrobione prawidłowo. W takim przypadku, żadne inne czynności przy terminalu nie są już wymagane. W celu upewnienia się, że proces przebiegł pomyślnie, można dokonać weryfikacji na swoim koncie użytkownika - za pośrednictwem strony www lub aplikacji mobilnej Nextbike. Jeśli nie ma wolnego miejsca w stacji, wystarczy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Następnie podejść do terminala, nacisnąć „Zwrot” na klawiaturze i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu lub zadzwonić na infolinię.

Tysiące rowerów w całej Polsce na wyciągnięcie ręki

Za uruchomienie i obsługę Legnickiego Roweru Miejskiego odpowiada największy w Polsce operator samoobsługowych wypożyczalni, Nextbike Polska. Systemy Nextbike’a działają obecnie w Warszawie, Łodzi, Lublinie (i w Świdniku), Wrocławiu, Szczecinie, Białymstoku (także w Choroszczy), Poznaniu, Opolu, Katowicach, Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie-Jeziornie, Stalowej Woli, Juchnowcu Kościelnym oraz w Michałowicach. Legniczanie, posiadający aktywne konto w swoim systemie, mogą korzystać z rowerów we wszystkich tych miastach bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

- Warto podkreślić, że jest to kolejne przedsięwzięcie z obszaru smart city, które wdraża Legnica. Dla nas, i dla mieszkańców, dodatkową zaletę przedsięwzięcia stanowi fakt, że firma realizuje z powodzeniem bliźniacze projekty, a legnicki klient powiększa jednocześnie bazę klientów w całej Polsce. Oznacza to, że legniczanie, którzy dokonają rejestracji w systemie, będą mogli wsiąść i jeździć rowerem miejskim m.in. w pobliskim Wrocławiu - mówi Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy. - Wiemy, że baza klientów Nextbike ma już rejestracje z naszego miasta i okolicy.

- Witamy mieszkańców Legnicy w gronie blisko 850 tysięcy rowerzystów miejskich, korzystających z naszych wypożyczalni w całym kraju! Jesteśmy przekonani, że legniczanie szybko przekonają się do tego rozwiązania i wystawią rowerom miejskim pozytywną ocenę w okresie testowym – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Do dyspozycji użytkowników Legnickiego Roweru Miejskiego jest już specjalna infolinia – działa całodobowo pod numerami telefonu: 76 759 15 15 oraz 76 759 15 55 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup