Maciej Draguła z Kątów Wrocławskich laureatem ogólnopolskiego konkursu naukowego

adamed konkursJuż po raz drugi, w ramach prestiżowego programu edukacyjnego ADAMED SmartUP, wyłoniono szczęśliwą 10 laureatów. Wśród nich znalazł się młody geniusz z naszego regionu! Maciej Draguła z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej pokonał blisko 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Nagrodą są profesjonalne konsultacje edukacyjne przygotowane przez wybitnych naukowców i pomoc w przygotowaniach do międzynarodowej kariery naukowej.

ADAMED SmartUP to wyjątkowy program przeznaczony dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. Tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych rywalizują ze sobą o wyjazd na niezwykły obóz naukowy oraz – przede wszystkim – o 10-miesięczne konsultacje naukowe, które dla wielu oznaczają możliwość studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie i karierę w prestiżowych instytutach badawczych. W eliminacjach na chętnych czeka wiele wyzwań, m.in. gra naukowa, rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości i spotkania z Radą Naukową Programu.

Laureaci zostali wyłonieni w oparciu o jasne kryteria – m.in. zaangażowanie, wyniki z zajęć, motywację do nauki i rozmowę ewaluacyjną – wyjaśnia Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Młody naukowiec z dolnośląskiego

Tym większym sukcesem jest zwycięstwo dziewiętnastoletniego Macieja Draguły. To nie jedyne jego osiągnięcie naukowe, ponieważ ze swoim autorskim projektem „Nowoczesnego czołgu” doszedł do finału Konkursu E(x)plory. Maciej oprócz rozwoju naukowego, dba również o ten w dziedzinach politycznych i ekonomicznych, o czym świadczy m.in. udział w Europejskim Parlamencie Młodzieży. Wśród największych swoich marzeń wymienia studiowanie astronautyki i praca jako inżynier w NASA.

Laureaci ADAMED SmartUP

Galę, podczas której ogłoszono laureatów tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, zorganizowano w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Uroczystość poprowadził Marcin Prokop, a wśród gości znaleźli się reprezentanci najlepszych polskich uczelni, przedstawiciele rządu, biznesu oraz edukacji. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Naukowej ADAMED SmartUP.

Obok Macieja Draguły, tegoroczni laureaci to finaliści wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Większość czynnie uczestniczy w pracy szkolnych kół naukowych, a część na własną rękę brało już udział w warsztatach i wykładach organizowanych przez wyższe uczelnie. Opis ich naukowych osiągnięć i zainteresowań dostępny jest na www.adamedsmartup.pl.

Trzecia szansa na stypendium marzeń!

Wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi zachęcamy do rejestracji w tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, która ruszyła od początku września na stronie www.adamedsmartup.pl. Warto także zajrzeć na aktualizowany na bieżąco fanpage na Facebooku. Znajdują się tam najświeższe informacje odnośnie programu, ciekawe filmiki czy zdjęcia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup