Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2014

altTegoroczna edycja konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego spotkała się z dobrym przyjęciem. Do 10 stycznia zgłoszono 136 prac, z tego 70 z Niemiec i 66 z Polski. Ponownie najwięcej, bo 71 prac, nadesłano w kategorii Prasa. W kategorii Telewizja zgłoszono 39 prac, w kategorii Radio – 26.

Podczas wstępnego zapoznania się z tegorocznymi materiałami można zauważyć ich różnorodność tematyczną. Oprócz tematów historycznych wiele prac odnosi się do codziennej kooperacji obu narodów. Opisywane jest pierwsze pokolenie Polaków, które dorasta w wolnej Polsce i dzięki nowym technologiom pozostaje w ciągłym kontakcie z sąsiadem zza zachodniej granicy. Dużo prac poświęconych jest tematom kulturalnym: polsko-niemieckim grupom teatralnym czy festiwalom.

W najbliższych tygodniach polsko-niemieckie jury nominuje najlepsze prace, a następnie wybierze zwycięzców konkursu. Poznamy ich podczas uroczystej Gali odbywającej się w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów 8 maja 2014 roku w Sali Plenarnej nowego Landtagu w Poczdamie .

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku, od 2008 roku w ramach corocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup