Legnicki Rower Miejski powrócił

rower miejski legnicaW piątek, 28 kwietnia, zostało uruchomionych 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń Legnickiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest 69 rowerów, w tym 64 rowery standardowe i 5 rowerów dziecięcych.

System został rozbudowany po ubiegłorocznym programie pilotażowym. Przez niecałe trzy miesiące 21 rowerów wypożyczono wtedy ponad 4300 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1100 użytkowników. „Legnica to drugie po Wrocławiu miasto w Województwie Dolnośląskim, które zdecydowało się na uruchomienie takiego systemu” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Legnickiego Roweru Miejskiego. – „Zeszłoroczny program pilotażowy pokazał, że ta idea ma w Legnicy gorących zwolenników. Tym bardziej cieszy nas, że miasto zdecydowało się kontynuować ten projekt. Jestem przekonany, że z czasem mieszkańcy Legnicy będą mogli cieszyć się jeszcze większą liczbą stacji i rowerów miejskich.”

Z Legnickiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej rower.legnica.eu, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Warto podkreślić, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą też 1 zł, za trzecią 2 zł, a za każdą kolejną po 4 zł.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Legnickiego Roweru Miejskiego.

Stacje Legnickiego Roweru Miejskiego pojawią się na pl. Słowiańskim, pl. Wilsona, rogu Piłsudskiego i Horyzontalnej, na Piłsudskiego przy Rondzie Niepodległości, na rogu Złotoryjskiej i Sejmowej, na Jaworzyńskiej (przy Szkole Podstawowej nr 10), przy Dworcu PKP i na rogu Czarnieckiego i Moniuszki. 

System Legnickiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada.

Wszystkie standardowe rowery Legnickiego Roweru Miejskiego są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike na całym świecie. W Polsce systemy Nextbike działają m.in. w Warszawie (Veturilo), Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup