Będzie druga jezdnia obwodnicy Gorzowa

altWojewoda Lubuski wydał decyzję zezwalającą na budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. ciągu drogi ekspresowej S-3. Inwestycję zrealizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Oficjalne podpisanie dokumentów zaplanowano na dziś - wtorek, 28 stycznia br. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Podczas spotkania obecni będą między innymi dyrektor GDDKiA Przemysław Hamera, dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW Anna Maćkowiak oraz wojewoda Jerzy Ostrouch. Początek spotkania o godzinie 11.30, w sali 205, na II piętrze LUW.


Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zawiera w szczególności rozstrzygnięcia w zakresie: lokalizacji drogi, zezwolenia na jej budowę, wywłaszczenia nieruchomości. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że inwestycję można od następnego dnia zacząć realizaować.

Koszt robót szacowany jest przez GDDKiA na 499 mln zł. Planowany termin oddania inwestycji, w zależności od terminu wyłonienia wykonawcy, przewidywana jest na koniec 2016 lub początek 2017 roku.

(zdj. wikipedia.org)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup