Konferencja "Transport i infrastruktura w czesko-polskim pograniczu"

altPrzedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, miast i gmin polsko-czeskiego pogranicza oraz parlamentarzyści będą wspólnie przekonywać władze rządów w Polsce i Czechach do budowy drogi łączącej oba kraje. Tak ustalono podczas poniedziałkowej, (27 stycznia), konferencji zorganizowanej w czeskim Trutnovie.

Samorządowcy z Polski i Czech chcą, by dalsza budowa odcinka S3 (od Legnicy do Lubawki) po polskiej stronie oraz D11/R11 (Hradec Kralove-Trutnov-Kralovec) po czeskiej stronie zostały wpisane na listę priorytetową zadań do sfinansowania przez rządy obu krajów.

Kiedyś oczywistością był szlak bursztynowy. W naszej ocenie, jako samorządowców odpowiedzialnych za wyznaczanie celów strategicznych, taką oczywistością jest teraz dogodne połączenie miast i gmin po stronie polskiej oraz czeskiej. To połączenie drogowe i kolejowe również ma ogromne znaczenie dla rozwoju. Nie ma możliwości realizowania współpracy gospodarczej, kulturalnej, wymiany młodzieży, zachęcania turystów do odwiedzania naszych miejsc, gdy trzeba męczyć się na drodze – uważa Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Konferencja „Transport i infrastruktura w czesko-polskim pograniczu” to element wspólnego projektu Trutnova i Świdnicy zatytułowanego „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. W konferencji wzięli udział ze strony partnerów m. in. Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy, dyrektorzy odpowiedzialni za rozwój gospodarczy oraz komunikację w Urzędzie Miejskim, przedstawiciele Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także PKS.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup