W powiecie wrocławskim powstaną 2 Podwórka Talentów NIVEA

konkurs podwórkoKonkurs Podwórko Talentów NIVEA zakończony! W wyniku ogólnopolskiego głosowania internautów wyłonionych zostało 20 zwycięskich lokalizacji, w których powstaną nowoczesne place zabaw. Dwa z nich z nich pojawią się w powiecie wrocławskim! Wyposażone w specjalnie zaprojektowane sprzęty, pozwolą odkrywać i rozwijać drzemiące w dzieciach talenty! Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Do projektu zgłosiło swoje prace ponad 500 gmin, szkół podstawowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Spośród nich jury konkursu wybrało 200 zgłoszeń, które trafiły do drugiego etapu konkursu. Ostateczną decyzję o tym, kto wygra niezwykłe place zabaw podjęli internauci, którzy od 10 czerwca do 31 lipca b.r. głosowali na wybrane prezentacje i filmy poprzez stronę www oraz aplikację mobilną. W 20 zwycięskich lokalizacjach, które zdobyły najwięcej głosów, powstaną niezwykłe place zabaw, które będą rozwijały dziecięce talenty w trzech obszarach – artystycznym, naukowym i sportowym. Dwa z nich trafią do dzieci z powiatu wrocławskiego!

Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki! Dzieci pokazały wyjątkowe talenty, a ich opiekunowie pomogli im w przygotowaniu i dodaniu zgłoszenia. W trakcie trwania całego konkursu widać było ogromne zaangażowanie na poziomie lokalnym. Udostępnianie linków do zgłoszeń, namawianie znajomych i rodziny do głosowania, zorganizowane akcje, a przede wszystkim konsekwentne i szeroko zakrojone, codzienne oddawanie głosów na swoich faworytów – wszystko to pozwoliło nie tylko wybrać zwycięzców, ale także zjednoczyć lokalne społeczności wokół ważnej sprawy. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców i dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w konkursie i wsparli tym samym ideę odkrywania i rozwijania talentów dzieci – mówi Mateusz Kusznierewicz, żeglarz, olimpijczyk i Ambasador projektu Podwórko Talentów NIVEA.

Wszystkie filmy i prezentacje konkursowe na stronie www.podworko.nivea.pl były chętnie oglądane, a także udostępniane za pomocą social mediów. Ogromna mobilizacja lokalnych społeczności – szkolnych, wspólnotowych, gminnych oraz wielu innych spowodowała, że w tegorocznej edycji konkursu oddano łącznie aż 1 563 822  głosów, wspierając utalentowane dzieci! Na zgłoszenie ze Świętej Katarzyny zagłosowano 39 707 razy, a na zgłoszenie z Radwanic zagłosowano aż 38 222 razy!

Skala mobilizacji i uczestnictwa w projekcie Podwórko Talentów NIVEA, pokazuje jak bardzo nam, dorosłym zależy na rozwoju dzieci i wspieraniu ich w drodze do odkrywania niezwykłych umiejętności. To bardzo budujące, że tak wiele osób poświęciło swój czas i siły by zawalczyć o miejsce zabaw dla dzieci w ich miejscowości, jednocześnie wzmacniając lokalne relacje i poczucie przynależności do danej społeczności. Mam nadzieję, że Podwórka Talentów będą dobrze służyć dzieciom i pozwolą na odkrycie niejednego talentu! Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim zaangażowanym! – mówi piosenkarka Natalia Kukulska, która w tym roku dołączyła do Mateusza Kusznierewicza jako Ambasador projektu.

Listę zwycięzców konkursu wraz z prezentacjami i filmami które wygrały, można znaleźć na stronie www.podworko.nivea.pl. Strona projektu to także interesujące źródło wiedzy. Znajdują się tu ciekawe artykuły dotyczące dziecięcych talentów, przygotowane przez ekspertów, m.in. przez psychologa dziecięcego dr Aleksandrę Piotrowską. Rodzice i opiekunowie wraz z dzieckiem mogą tu także rozwiązać diagnozę przeznaczoną dla dwóch grup wiekowych dzieci, która pozwala dowiedzieć się jakie talenty przejawia dziecko. Na pytania dotyczące wychowania dzieci czeka także Ekspert, któremu można zadawać pytania w specjalnie przygotowanej zakładce. Na stronie znajdują się też wskazówki dotyczące rozwijania talentów, pomysły na wspólne ćwiczenia i kreatywne zabawy oraz ciekawe infografiki z faktami. W zakładce Ambasadorzy można poznać sylwetki Ambasadorów i Eksperta projektu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup