Wrocławski krasnal zameldował się w Legnicy

krasnal legnicaPodziemne Miasto Krasnali rozrasta się bardzo dynamicznie. Do grona ponad 300 skrzatów dołączył kolejny – krasnal-kolejarz, zwany „KaDecikiem”. Zamieszkał przy dworcu kolejowym w Legnicy, gdzie będzie obsługiwał pasażerów Kolei Dolnośląskich.

Krasnale w ciągu kilkunastu lat opanowały Wrocław – stały się jego znakiem rozpoznawczym i oryginalnym sposobem na zwiedzanie miasta. Teraz postanowiły poznać kolejne miejsce i za Kolejami Dolnośląskimi wyruszyły do Legnicy. Od 2 lutego przy tamtejszym dworcu kolejowym można przywitać się z krasnalem „KaDecikiem” – pierwszym skrzatem w Legnicy.

Krasnal-kolejarz to wzorowy przedstawiciel swojej branży. Ma mundur, czapkę konduktorską oraz gwizdek, dzięki któremu daje sygnał do odjazdu pociągu, pomagając pracownikom KD w codziennej pracy. Swoje imię zawdzięcza najwierniejszym fanom, czyli pasażerom, którzy wybrali je spośród kilkudziesięciu propozycji w konkursie przeprowadzonym na facebookowym profilu spółki. 

– Poprzez krasnala-kolejarza chcieliśmy podkreślić więzi z dwoma bardzo ważnymi dla nas miastami. Wrocławiem, w którym Koleje Dolnośląskie zostały powołane do życia oraz Legnicą, gdzie mamy swoją siedzibę – komentuje Cezary Pacamaj, wiceprezes zarządu Kolei Dolnośląskich.  

Wrocławskie krasnale kolejny raz pokazały, że lubią podróżować. Zwiedziły już m.in. Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Warszawę. Teraz przyszedł czas na Legnicę, gdzie „KaDecik” zostanie na stałe. Jak na krasnala-kolejarza przystało – chce być tam, gdzie bije serce jego spółki-matki, czyli Kolei Dolnośląskich.

Pierwsze rzeźby krasnali pojawiły się w mieście ponad dekadę temu i z sukcesem wpisały się w przestrzeń miejską. Obecnie figurek jest ponad 300. Opiekunami są instytucje miejskie, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup