Polanica-Zdrój i Kudowa-Zdrój w audioprzewodniku

mobilny przewodnikOd teraz, o historii Polanicy-Zdroju i Kudowy-Zdroju, można posłuchać w każdym telefonie. Do bazy nagrań Mobilnego Przewodnika dołączyły opowieści o atrakcjach tych dwóch popularnych uzdrowisk.

Intensywnie rozwijamy nasz projekt Mobilnego Przewodnika. - mówi Krzysztof Surgut szef serwisu Mobilny Przewodnik - W tym roku, opowiadamy o niezwykłej historii Polanicy-Zdroju oraz Kudowy-Zdroju. Wyszukaliśmy w materiałach historycznych najciekawsze historie z dziejów obu miast oraz uzdrowisk. Wiele wydarzeń nie jest pewnie znana nawet mieszkańcom tych uroczych kurortów. Najbardziej ubawiło mnie zdarzenie związane z Polanicą, gdzie po II wojnie światowej miejscowość miała dwie nazwy. Stacja kolejowa nazywała się Wrześniów, a miasto nazywało się Puszczykowo-Zdrój. Taka sytuacja trwała przez blisko rok. Wtedy każdy kto chciał dostać się do Polanicy, dowiadywał się, że musi wysiąść na stacji Wrześniów i będzie w … Puszczykowie.
Opowiadamy skąd wzięły się obie nazwy, dlaczego tak było i kiedy zakończył się ten dualizm nazwy. W przypadku Kudowy dotarliśmy do informacji o pobliskich kopalniach węgla, o których dzisiaj nikt nie pamięta, wyjaśniamy skąd wzięły się ludzkie kości w Kaplicy Czaszek, opowiadamy jak dawniej wyglądały kuracje w uzdrowisku oraz przedstawiamy wiele nieznanych i ciekawych faktów z historii kudowskiego uzdrowiska. A to nie jedyne, ciekawe historie obu kurortów.

Mobilny Przewodnik to serwis, który pozwala odsłuchiwać opowiadania przy pomocy zwykłego telefonu. Wystarczy aktywować dostęp, a następnie zadzwonić na stacjonarny numer telefonu i wybrać kod opowiadania.

Każdy może słuchać naszych opowiadań - deklaruje Krzysztof Surgut – nie trzeba mieć nawet smartfona. Wystarczy aktywować dostęp wysyłając wiadomość SMS i potem zadzwonić na zwykły numer stacjonarny oraz podać kod dowolnego opowiadania z bazy Mobilnego Przewodnika. Ulotkę z dokładnymi informacjami można znaleźć w polanickiej czy kudowskiej Informacji Turystycznej, a także na recepcjach hoteli w obu miastach lub na naszych stronach internetowych: mobilny-przewodnik.pl/polanica oraz mobilny-przewodnik.pl/kudowa .

Dedykowane strony internetowe dla każdego z miast uzupełniają nasze opowieści. – kontynuuje właściciel Mobilnego Przewodnika - Na tych stronach prezentujemy stare fotografie z różnych okresów historii miast, a jednocześnie związanych z każdą z opowiadanych historii. To taki dodatek wizualny do opowiadań, które można oglądać nawet na smartfonach, ponieważ strony są dostosowane do oglądania na małych ekranach telefonów.

Serwis Mobilny Przewodnik funkcjonuje już od wielu lat. Wykorzystuje zaawansowaną platformę teleinformatyczną, dołączoną bezpośrednio do wszystkich polskich sieci telekomunikacyjnych. Do kompletu przygotowano aplikację na smartfony z systemem Android, która ułatwia dzwonienie i wybieranie kodu konkretnego opowiadania. Wystarczy w aplikacji wybrać opowiadanie i kliknąć, aby aplikacja sama wybrała numer telefonu i po uzyskaniu połączenia, poprosiła o akceptację przesłania kodu wybranego opowiadania. Turyście pozostaje tylko słuchanie opowieści. Po zakończeniu odtwarzania nagrania, system Mobilnego Przewodnika automatycznie rozłączy połączenie. Każde opowiadanie trwa średnio 5-7 minut.

Wciąż rozbudowujemy naszą bazę audioprzewodników - mówi szef Mobilnego Przewodnika - obecnie w bazie mamy blisko 200 nagrań, a z każdym miesiącem przybywają następne. Często pytają nas, dlaczego wykorzystujemy telefon zamiast Internetu? Przyczyna jest prozaiczna. W bardzo wielu miejscach w Polsce (zwłaszcza poza miastami), szybkość transferu danych w sieci komórkowej jest zdecydowanie za wolna, aby odtwarzać w czasie rzeczywistym nagrania. Nikt nie lubi jak podczas słuchania, co chwila przerywa mu nagranie i trzeba czekać na transfer kolejnego fragmentu danych. Poza tym, wiele turystów czy kuracjuszy nie dysponuje zaawansowanym smartfonem lub nie ma aktywnej usługi transmisji danych, a darmowe WiFi jest tylko w wybranych miejscach miast. Natomiast praktycznie każdy Polak ma zwykły telefon komórkowy. W dodatku, w wielu taryfach, nie ma dodatkowych opłat za połączenia z numerami stacjonarnymi, ponieważ są wliczone do abonamentu. Dlatego naszych opowiadań można słuchać bez ograniczeń. Mając przy tym gwarancję, że opowiadania będzie można odsłuchać praktycznie wszędzie – podczas wycieczki, w samochodzie, na szlaku, w parku, w budynku, a nawet w górach czy lesie. A podczas słuchania nic nie będzie nam przerywać.

To nie ostatnie nagrania o tym rejonie Polski. Za chwilę uruchomione zostaną opowiadania o historii kolejnych uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej, a także niezwykle ciekawe historie masywu góry Ślęży. A wszystko dostępne ze zwykłego telefonu komórkowego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup