JAPFEST 2018 – święto japońskiej motoryzacji po raz piąty w Legnicy

japfestW weekend 27 – 29 lipca 2018r. w Legnicy odbędzie się największy w Polsce zlot miłośników japońskiej motoryzacji JAPFEST. Pokazy unikatowych pojazdów, zawody i przejażdżki driftingowe, otwarty park maszynowy, prezentacja nowości oraz liczne konkursy to tylko część z przygotowanych atrakcji. Jak co roku udział w wydarzeniu zapowiedziała japońska marka opon premium YOKOHAMA.

W piątek 27 lipca br. rozpocznie się JAPFEST 2018 – piąta edycja jednego z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce, skupiających fanów unikatowej precyzji i designu made in Japan w motoryzacji. W programie m.in. prezentacja ponad 400 wyselekcjonowanych japońskich samochodów z Polski i Europy, poddanych oryginalnym modyfikacjom wizualnym i technicznym. Odwiedzający będą mogli z bliska podziwiać pojazdy wyścigowe, klasyczne auta z lat 70. i 80., które zdefiniowały motoryzację Kraju Kwitnącej Wiśni, poznać najnowsze technologie wysokich osiągów stosowane przez YOKOHAMA w oponach wyczynowych i sportowych, obserwować wyścigi i pokazy driftu, cieszyć się dobrą atmosferą i muzyką.

Moc wrażeń

Tradycyjnie jedną z wiodących atrakcji na terenie byłego lotniska w Legnicy będą widowiskowe zawody oraz pokazy driftu. Tegoroczne show to przede wszystkim Drift Battle – wyjątkowe popisy kierowców, obejmujące trzy konkurencje: Drift Games – między innymi Drift Limbo, Kiss the Wall czy przejazdy z kubkiem pełnym wody. Miłośników mocnych wrażeń ucieszy rywalizacja w ramach konkurencji Drag Wars – równoległych wyścigów na odcinku 1/4 mili, z udziałem najmocniejszych pojazdów o mocy do 1000 koni mechanicznych. Planowane są także zawody dla kobiet w Drag Racingu, gdzie uczestniczki powalczą o tytuł Queen of Drag. W programie tego roku debiutują zawody Time Attack, które odbędą się w piątek na pobliskim Torze PIXERS RING w Krzywej. Poza tym, liczne konkursy i zabawy oraz pokazy Sexy Car Wash z udziałem pięknych modelek.

– JAPFEST to impreza, na którą polska scena motoryzacyjna czekała wiele lat – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, dystrybutor japońskich opon YOKOHAMA. – Uczestniczymy w niej od początku, w tym roku jako sponsor strategiczny. Mamy nadzeję, że nasze wsparcie przyczyni się do popularyzacji japońskiego designu i rozwiązań technologicznych. Dla właściciela najbardziej unikatowego klasycznego pojazdu, zwycięzcy w kategorii Oldie Beauty ufundowaliśmy specjalną nagrodę.

Japońska technologia

Obecni na wydarzeniu eksperci firm motoryzacyjnych zaprezentują najnowsze rozwiązania w zakresie tuningu, akcesoriów i części samochodowych. Na stoisku japońskiej marki YOKOHAMA prezentowane będzie innowacyjne ogumienie projektowane na potrzeby aut sportowych o dużej mocy, a także specjalistyczne opony wyścigowe. Nie zabraknie najnowszych modeli z flagowej linii opon sportowych ADVAN, świętującej w tym roku jubileusz 40-lecia. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć premierowe modele bieżników wzorowanych na konstrukcji opon wykorzystywanych przez markę w największych wydarzeniach motorsportu na świecie, jak WTCC, ERC czy FIA Formula 2 Championship.

JAPFEST 2018 odbywa się na ternie lotniska w Legnicy: w piątek 27.07.2018 w godzinach 12:00 – 19:00, w sobotę 28.07.2018 10:00 – 19:00, oraz w niedzielę 29.07.2018 – 10:00 – 17:00. Więcej informacji na www.japfest.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup