KOWARY - Spacer szlakiem historii kowarskiego uranu

kowarySerdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety urokliwego miasta Kowary do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pod nazwą: Spacery i Wędrówki z Przewodnikiem po Kowarach.

Co sobotę bezpłatny wakacyjny spacer lub wędrówka, który poprowadzi Bernard Utrata.

W ósmą sobotę sierpnia planowany jest: Spacer szlakiem historii kowarskiego uranu.

SOBOTA - 25 sierpnia 2018 r.
Zbiórka: godz. 10:00, Kowary - ostatni przystanek autobusowy przy ul. Wiejskiej 70 w Kowarach (przy dawnej stołówce Kopalni „Wolność”)”.

Trasa spaceru obejmuje m.in.: wysłuchanie historii Kopalni Magnetytu i Uranu „Wolność”. Zapoznanie się z powojenną historią zakładu wydobywczego, procesem technologicznym produkcji koncentratu uranowego i pozyskiwania z rudy uranowej pierwiastków ziem rzadkich. Przejście fragmentem nieczynnej linii kolejowej oraz tunelem pod Przełęczą Kowarską.

UWAGA: ze względu na odcinkowo trudne warunki terenowe trasy prosimy zaopatrzyć się w odpowiedni strój, m.in. spodnie z długimi nogawkami, wierzchnie okrycie oraz porządne obuwie. Prosimy w miarę możliwości zabrać ze sobą również latarki.

Spacer poprowadzi nasz miejski przewodnik pan Bernard Utrata. Udział w wędrówce jest bezpłatny.

Uczestnicy spacerów powinni zapoznać się z ich regulaminem na stronie: https://turysta.kowary.pl/spacery-po-kowarach-z-przewodnik…/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup