6 świetlic środowiskowych w gminie Sulików z nowymi komputerami od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

komputeryMieszkańcy Mikułowej, Wrociszowa Dolnego, Starego Zawidowa, Sulikowa, Radzimowa Górnego i Wrociszowa Górnego będą mogli od nowego roku bezpłatnie korzystać z nowego sprzętu komputerowego. Polskie Sieci Elektroenergetyczne, partner gminy Sulików, ufundowały 8 komputerów, które trafiły do świetlic środowiskowych zarządzanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie uzyskał wsparcie od PSE na realizację projektu w październiku br. Dzięki podjętej współpracy z nowego sprzętu komputerowego skorzystają dzieci i miejscowa młodzież - w ramach pozalekcyjnych spotkań edukacyjno-warsztatowych. Nowe komputery to  jednocześnie pomocne narzędzie w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu rozwoju osobistego dla dorosłych mieszkańców gminy, którzy są np. zainteresowani poszukiwaniem pracy w regionie czy poznaniem oferty kulturalnej Sulikowa. To także cenne udogodnienie dla członków lokalnych klubów i stowarzyszeń działających przy świetlicach środowiskowych. Kolejną wartością dodaną projektu jest stworzenie możliwości nabycia umiejętności posługiwania się komputerem oraz korzystania z zasobów Internetu w życiu codziennym dla osób starszych. Łącznie ze sprzętu może skorzystać ponad 3 tys. osób.

Poza ufundowaniem sprzętu komputerowego na rzecz sulikowskiego GOK-u i jego świetlic, PSE zostały także mecenasem lokalnych obchodów z okazji „100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”, organizowanych w ramach programu „Moja niepodległa” - skierowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców regionu.

– PSE są największą firmą, która działa na terenie gminy Sulików. Stacja najwyższych napięć położona w Mikułowie w ciągu ostatnich lat została gruntownie zmodernizowana i rozbudowana, stanowiąc najważniejsze połączenie systemów energetycznych Polski i Niemiec. Jestem niezwykle zadowolony, że firma dostrzega potrzeby społeczne w środowiskach wiejskich i w tak spektakularny sposób wspiera działania kulturalne w Gminie Sulików – mówi Robert Starzyński, wójt gminy Sulików.

– Chciałabym serdecznie podziękować sponsorowi jakim są Polskie Sieci Elektroenergetyczne za to, że nasza gmina może nieustannie się rozwijać i dostosowywać do wymogów współczesności. Sprzęt jaki otrzymał Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie znacznie przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć w podległych nam świetlicach – dodaje Elżbieta Wąsowska-Bodo, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup