City Docs – najciekawsze dokumenty i dyskusje o życiu miast w kinie LOT w Jeleniej Górze

city docs„City Docs” czyli pokazy najciekawszych filmów dokumentalnych z całego świata połączone z dyskusjami o problemach współczesnych miast. To nowa cykliczna propozycja dla widzów kina Lot w Jeleniej Górze neleżącego do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Cykl otworzy pokaz filmu „Smog Wars” a do dyskusji po pokazie zaproszony został między innymi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- Cykliczne spotkania będą się odbywały co miesiąc i w każdej odsłonie mają dotyczyć innych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy i władze miasta. Zaprezentujemy pełnometrażowe polskie i zagraniczne dokumenty, które w wiarygodny i pasjonujący sposób o tym opowiadają. Po filmach do dyskusji zaprosimy ludzi, którym te problemy są bliskie – lokalnych działaczy, przedstawicieli władz miasta czy naukowców. Zależy nam na tym, aby cykl City Docs stał się swego rodzaju forum dyskusyjnym skupiającym zarówno ekspertów jak i mieszańców miasta, którzy również będą mieli okazję przedstawić swój punkt widzenia. Już 6 grudnia cykl startuje w Jeleniej Górze, a 19 grudnia również w należącym do DCF kinie Apollo w Wałbrzychu – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego. 

Cykl „City Docs” w kinie „Lot” w Jeleniej Górze rusza 6 grudnia o godz. 19.00, a otworzy go film „Smog Wars” poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Po pokazie w dyskusji prowadzonej przez dziennikarza Radia Wrocław Piotra Słowińskiego udział wezmą: prezydent miasta Jerzy Łużniak, a także eksperci zajmujący się ochroną środowiska.

„City Docs” to już kolejna cykliczna propozycja, która wystartowała jesienią w kinach regionalnych należących do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Od listopada kina w Legnicy i Wałbrzychu zapraszają widzów na spotkania a filmem i literaturą w ramach cyklu „Książka na ekranie” prezentującego najciekawsze filmowe adaptacje arcydzieł literatury światowej. Cykl otworzyła „Mechaniczna pomarańcza” Stanleya Kubricka według głośnej powieści Anthony’ego Burgessa. Prelekcję przed filmami wygłosiła Katarzyna Majewska.

CITY DOCS:
Kino „Lot” Jelenia Góra - 6 grudnia | godz. 19.00 | Bilety: 13 zł

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup