Pomysł na kulturę w Międzylesiu

międzylesie kulturaW maju 2014r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014”.

Projekt zakłada, że to mieszkańcy gminy mają stworzyć kulturalną ofertę placówki.

Te z pomysłów, które okażą się najlepsze, będą objęte dofinansowaniem i zostaną zrealizowane w terminie: 28.08 – 16.11.2014r. ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Według założeń projektu kulturą jest nie tylko to co ma tradycyjnie miejsce w kulturalnych instytucjach, ale także zainteresowania i pasje mieszkańców, które nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w kategoriach działalności kulturalnej. Dlatego tak istotne jest dotarcie do innowacyjnych pomysłów samych mieszkańców i współtworzenie z nimi kulturalnej działalności Ośrodka Kultury.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy gminy. Jedynym warunkiem jest pomysł na organizację interesującego wydarzenia (pikniku, koncertu, spotkania, warsztatu, dyskusji, działania społecznego) i chęć zrobienia czegoś dla przyjaciół czy sąsiadów.

Prezentacja zgłoszonych inicjatyw będzie miała miejsce w sobotę, 28.06.2014r. o godzinie 11.00 na dziedzińcu Zamku w Międzylesiu. Zaproszeni są na nią wszyscy mieszkańcy gminy.

Wybrane wspólnie pomysły będą znane już na początku lipca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup