Świdnica przeciwko przemocy w rodzinie

przemoc świdnicaMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy rozpoczyna projekt „Warto wiedzieć”, który ma być jednym z działań przeciwdziałających przemocy w rodzinie.

W ramach akcji zostaną przeprowadzone badania wśród rodziców i opiekunów, zostanie nagrany i wyemitowany film dotyczący przemocy w rodzinie, odbędą się spotkania z terapeutami, a także dwa festyny na terenie miasta.

Celem akcji jest poprawa sytuacji rodzin, które są zagrożone występowaniem przemocy w rodzinie. Przeprowadzona zostanie szeroka akcja edukacyjna na temat skutków przemocy domowej, jak również zostaną zaprezentowane miejsca i formy pomocy w sytuacjach kryzysowych.

MOPS na realizację akcji uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 15 000zł.

- Projekty, które przeszły pozytywnie ocenę formalną przeprowadzoną na etapie wojewódzkim, zostały poddane ocenie merytorycznej przez Zespół Monitorujący do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Miło mi poinformować, że nasz projekt znalazł się wśród dziesięciu, które zdobyły najwięcej punktów i w efekcie zostanie wyróżniony.  – informuje Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Cały koszt projektu wynosi 25 000zł, pozostałe 10 000zł pochodzić będzie ze środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych z budżetu miasta Świdnicy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup