Inicjatywy lokalne

Mieszkańcy Świdnicy mogą uczestniczyć w kolejnej ciekawej akcji pt. Inicjatywa lokalna.

inicjatywy społeczneJest to nowa postać współpracy mieszkańców i samorządu mająca na celu pobudzenie ich aktywności.

Każdy, kto uważa, że w Świdnicy przydałaby się jakaś inwestycja lub działanie i jest gotowy aktywnie uczestniczyć w jej realizacji może wystąpić z wnioskiem do prezydenta w tej sprawie. Akcję może również zgłosić nieformalna grupa lub lokalna organizacja pozarządowa.

Władze Świdnicy przeznaczyły na ten cel 50 000zł, z zastrzeżeniem, że 30 000zł ma dotyczyć inwestycji, a 20 000zł tzw. „projektów miękkich”.

Istotny jest fakt, że w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańcy nie tylko przychodzą z pomysłem, ale również uczestniczą w jego realizacji. Ich udział może polegać na pracy społecznej, świadczeniach pieniężnych lub rzeczowych.

Prezydent Świdnicy deklaruje, że jeśli zainteresowanie mieszkańców Świdnicy będzie rosło to pula pieniędzy zdecydowanie się zwiększy.

Pomysły można zgłaszać do 20 sierpnia 2014r. w formie pisemnej w Urzędzie Miejskim w Świdnicy lub w formie elektronicznej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pod warunkiem podpisania wniosku bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Zakres zadań, jakie mogą być realizowane poprzez inicjatywę lokalną mogą obejmować m.in. oświatę i wychowanie, rozwój wspólnot i społeczności lokalnych (obejmującą w szczególności: budowę, rozbudowę lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, budynków oraz obiektów architektury), kulturę, sztukę, podtrzymanie i upowszechnianie tradycji narodowej, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, turystykę, ekologię, a także działania związane z porządkiem i bezpieczeństwem publicznym, działalność charytatywną czy promocję i organizację wolontariatu (szczegółowy wykaz zadań znajduje się w regulaminie).

Wnioski zostaną zweryfikowane przez Zespół Roboczy powołany przez prezydenta, a te z największą liczbą punktów zostaną skierowane do realizacji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup