"Kino za rogiem" w Kowarach

kino kowaryW piątek, 28 listopada 2014 r. o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach zostanie uroczyście otwarte kino, będące jednym z kilkudziesięciu już kin w Polsce, które powstały w ramach projektu Kino za Rogiem. Są to małe (na 20 – 60 osób), nowocześnie wyposażone kina, zapewniające wysoką jakość obrazu i dźwięku.

 

Ideą projektu Kino za Rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina społecznościowego - miejsca, w którym można razem przeżywać kontakt ze sztuką. Tutaj nie tylko animator kina, ale i widz może mieć wpływ na repertuar. Każdy może wybrać film z bazy (biblioteki filmów) dostępnej na stronie projektu i złożyć "zamówienie" do animatora kina. Jeśli są chętni, ustalają dogodny termin, godzinę seansu, kupują bilety i w bardzo dobrych warunkach oglądają wybrany przez siebie film.

Oprócz polskiej i światowej klasyki i przebojów bieżącego repertuaru będzie tu można obejrzeć również te filmy, które do multipleksów nigdy nie trafiają. W repertuarze: kino dla dzieci i dla dorosłych, propozycje dla szkół i dla seniorów, klasyczny i współczesny dokument, dobre kino rozrywkowe i ambitne filmy problemowe, twórczość uznanych mistrzów i młodych adeptów szkół filmowych, a także Polska Kronika Filmowa – zapis historii Polski.

Niewątpliwą zaletą Kina za Rogiem jest też cena biletu, która nie przekracza 5 zł.

Uroczyste otwarcie kina w kowarskim domu kultury rozpocznie się o godz. 9:00 projekcją przeboju „Mikołajek” - dla uczniów kowarskich szkół podstawowych. O godz. 10:30 salę wypełnią dzieci z przedszkola, które obejrzą zestaw krótkich bajek animowanych.

Oficjalne, uroczyste otwarcie Kina za Rogiem odbędzie się o godz. 12.00.

Gośćmi specjalnymi otwarcia będą:
- senator Józef Pinior z żoną Marią
- Krzysztof Maj, Dyrektor Generalny Biura Festiwalowego IMPART 2016
- Marek Sztark, koordynator współpracy ESK 2016 i Dolnego Śląska
- Grzegorz Molewski, pomysłodawca projektu Kino za Rogiem
- przedstawiciele lokalnych władz i ośrodków kultury
 
O godz. 14:30 zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na film „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, okrzykniętego odkryciem roku. O godz. 17:00 – projekcja filmu wybitnie zdolnego brytyjskiego reżysera Rufusa Norrisa „Broken” z brawurowymi aktorskimi kreacjami. O godz. 18:30 zaplanowane jest spotkanie z senatorem Józefem Piniorem i panią Marią Pinior, bohaterami historii opowiedzianej w filmie „80 milionów” Waldemara Krzystka. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „80 milionów”.
 
Wejściówki będzie można odebrać 27 listopada w biurze MOK w Kowarach, ul. Szkolna 2 oraz podczas oficjalnego otwarcia.
 
Więcej informacji w Miejskim Ośrodku Kultury, tel. 75 718 25 77.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup