Nowe inwestycje w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju i Jedlinie Zdroju

fosDzięki europejskiej dotacji w wysokości ponad 2,2 mln zł Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji wybuduje łącznie około 3 km sieci kanalizacyjnej. Zostanie także wybudowane i zmodernizowanie około 1 km sieci wodociągowej.

Odcinki kanalizacji powstaną w:

1. Szczawnie-Zdrój (rejon ul. Zacisze i Sienkiewicza),
2. Jedlinie Zdrój (ul. Barbary, Piastowskiej, Zakopiańskiej, Moniuszki i Świdnickiej. Przy tej ostatniej ulicy zostanie wybudowany także wodociąg).
3. Z nowych inwestycji skorzystają także mieszkańcy Wałbrzycha. W dzielnicy Sobięcin na ul. Skalistej i Stromej jest zaplanowana przebudowa sieci wodociągowej i budowa kanalizacji.

Wartość całego projektu to około 3 mln zł. Potwierdzenie finansowego wsparcia z Programu Infrastruktura i Środowisko wręczy prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa. Ważny dokument odbierze przewodniczący zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów  i Kanalizacji w Wałbrzychu Marek Mielniczuk.

Miliard na środowisko

Wałbrzyski projekt nie jest jedynym, który otrzymał wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. W regionie powstały nowoczesne oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodne i kanalizacyjne o łącznej długości ponad 400 km. Wszystko to jest możliwe dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko, z którego dolnośląskie spółki komunalne i gminy pozyskały pieniądze na te inwestycje. Zadania są obsługiwane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Fundusz jest aktywnym partnerem dolnośląskich beneficjentów, którym zapewnia nie tylko finansowe, ale tak że merytoryczne wsparcie. WFOŚiGW we Wrocławiu m.in. monitoruje i pomaga podczas opracowania projektów do udziału w konkursach, ocenia złożone wnioski, zawiera umowy, rozlicza i nadzoruje realizację inwestycji i przekazuje środki unijne.

  • ok. 1 mld zł – łączna wartość wszystkich 44 zadań obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu.
  • ok. 0,5 mld zł – wartość dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko.
  • około 62 tys. – ilość osób, która skorzysta z podłączeń do kanalizacji.
  • około 350 km – długość nowej sieci kanalizacyjnej.
  • ponad 75 km – długość nowej sieci wodociągowej.
  • 9 – ilość nowych i zmodernizowanych oczyszczalni ścieków.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup