XIII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi w Kowarach

sanie kowaryW sobotę, 21 lutego 2015r. zapraszamy do Kowar na „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Impreza ta w naszym mieście odbędzie się już po raz trzynasty.

Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” znajdziecie na stronie: http://www.kowary.pl/pl/xiii-miedzynarodowy-zjazd-saniami-rogatymi-2015

Pamiętajcie, nie trzeba mieć swoich sań! Te zapewni Wam organizator.
 
Zjazdowi Saniami Rogatymi tradycyjnie towarzyszyć będzie impreza rekreacyjna odbywająca się w sąsiedztwie mety, na placu przy „Sztolniach Kowary w Kopalni Liczyrzepa”. Nie zabraknie tam występów artystycznych i konkursów dla widzów. W tym roku pojawi się również nowość - po raz pierwszy odbędzie się „kąpiel morsów” organizowana przez Fundację Slow City. Wejście zimą do  potoku Jelenia Struga dla każdego może być sporym wyzwaniem. Warto sprawdzić, czy znajdzie się w sobie odwagę, by zrobić krok ku lodowatej wodzie tego urokliwego karkonoskiego strumienia.
 
Miło nam poinformować, że nad naszą imprezą honorowy patronat objął Nadleśniczy Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach Pan Jarosław Zając. Patronem medialnym jest  natomiast Telewizja DAMI.
 
Uwaga widzowie i zawodnicy:
Nasza impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe! Nawet przy braku śniegu gwarantujemy dobrą zabawę!
Mile widziane kolorowe stroje!
 
Organizatorami „Międzynarodowego Zjazd Saniami Rogatymi” są:
Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Związek Gmin Karkonoskich, Jelenia Struga MEDICAL SPA, Sztolnie Kowary w Kopalni Liczyrzepa, Kopalnia Podgórze, Fundacja Slow City.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup