Zapowiedź powołania Rady Konsultacyjnej ds. Seniorów

Ratusz w OpoluWojewoda opolski Ryszard Wilczyński spotkał się z przedstawicielami związków i stowarzyszeń senioralnych. Na spotkaniu zapowiedziano powołanie Rady Konsultacyjnej ds. Seniorów. Ideę jej powstania poparli wszyscy zaproszeni goście, postrzegając ją jako odpowiedź na potrzeby ważnej i dużej części naszego społeczeństwa.

Uczestnicy rozmawiali też o pomyśle utworzenia Centrum Aktywności Senioralnej. W zamyśle ma to być miejsce dostępne od rana do wieczora dla osób starszych, które mogłyby wymieniać się informacjami, spotykać z rówieśnikami i korzystać z komputera. W ocenie wojewody istnienie takiego miejsca to standard cywilizacyjny. „Nie wyobrażam sobie,  żeby miasto liczące ponad 100 tysięcy mieszkańców nie pokusiło się o coś takiego. Musi być wsparcie gmin i miejsce na organizację takich placówek” – podkreślił wojewoda.

Przedstawiciele środowisk seniorów zasygnalizowali potrzebę utworzenia przychodni geriatrycznych, które odpowiedziałyby na potrzebę kompleksowego leczenia osób starszych, a także ułatwiłyby korzystanie z usług medycznych. Tematem rozmów było też dalsze funkcjonowanie projektu „Komputer dla Seniora”, utworzenie internetowego portalu dla opolskich środowisk seniorów i możliwości zorganizowania Targów Senioralnych.

Na spotkaniu gościli przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Opolu, Związku Sybiraków, Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Opolu, Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich, Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Polskiego Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opolu oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Zdjęcie w artykule Udost. na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0, źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Oppel_Opole_Rathaus_Ratusz.JPG, autor: Daviidos http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Daviidos

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup