Czyste Kowary – wiosenne porządki

czyste kowaryGmina Miejska Kowary oraz Związek Gmin Karkonoskich zapraszją wszystkich, którym zależy na czystości w mieście do wzięcia udziału w akcji pn. "Czyste Kowary – wiosenne porządki". Partnerami akcji są m.in. Rada Miejska w Kowarach, Nadleśnictwo Śnieżka, KSWiK, Warsztat Terapii Zajęciowej, CUMiPZ Przedwiośnie, Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Kowarach, jednostki organizacyjne gminy, kowarskie organizacje pozarządowe.

Nasze wspólne sprzątanie Kowar odbędzie się w dniu 21 marca 2015 r. (sobota) w godzinach 9.00-12.00. Z przyjemnością informujemy, że już prawie 400 osób zapowiedziało swój udział w  naszej sobotniej akcji. Cieszymy się niezmiernie z tej nadspodziewanej frekwencji. Szczególnie zależy nam na tym, by do tego działania, poza kowarskimi instytucjami i oraganizacjami, włączyli się zwykli mieszkańcy miasta. Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu wszystkich tych, którym bliska jest idea czystego otoczenia w którym żyjemy. Każda forma wsparcia, każdy podniesiony papierek, każda forma promocji działań proekologicznych naszym zdaniem jest bardzo cenna.

Celem naszej akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci. Bardzo ważna jest promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling. Poprzez nasze działania pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie myślenia i zachowania na rzecz pozytywnego wizerunku naszego miasta. Ważne jest, aby taką postawę kształtować od najmłodszych lat i dawać dzieciom dobry przykład.

W wiosennej edycji tzw. "czynów społecznych" będziemy sprzątać w Kowarach w następujących lokalizacjach:
 - Park Miejski i korty ul. Parkowa,
 - Okolice siedziby Nadleśnictwa Śnieżka, ul. Leśna / św. Anny,
 - Kowarski Zalew i okolice dawnej Fabryki Dywanów, ul. Zamkowa,
 - Kowarska Starówka, ul. Jagiellończyka i 1 Maja,
 - Okolice dworca kolejowego, ul. Dworcowa,
 - Tereny przy ZSO oraz MOK, ul. Szkolna,
 - Plac zabaw i okolice ul. Matejki,
 - Dawny basen i staw oraz okolice stadionu miejskiego, ul. Karkonoska,
 - Wojków tzw. aleja kasztanowa,
 - Krzaczyna, plac zabaw i boisko przy ul. Nadrzecznej oraz ulice Karpacka i Główna,
 - Teren przy SP1, ul. Staszica,
 - Wzgórze św. Anny i wiadukt przy ul. Wiejskiej,
 - Teren przy SP3, okolice ul. Borusiaka,

Chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie pod nr telefonu: 75 64 39 229 lub o osobiste przyjście do Urzędu Miejskiego w Kowarach - pok. 25a bud B (Biuro Promocji, Rozwoju i Przedsiębiorczości - Marta Weinke).

Przy wymienionych wyżej lokalizacjach zostaną wyznaczone i oznakowane miejsca składowania odpadów. Mieszkańców innych ulic i domków jednorodzinnych, którzy mieliby ochotę posprzątać przy swoim podwórku, oczywiście też zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennym sprzątaniu Kowar. Prosimy jednak o dostarczenie worków z zebranymi odpadami w dniu 21.03.2015r. do godziny 12:30 wyłącznie pod oznakowane miejsca składowania odpadów. Nie zabieramy śmieci spod prywatnych posesji!!!!

Organizatorzy akcji:
Gmina Miejska Kowary, Związek Gmin Karkonoskich

Partnerzy akcji:
Rada Miejska w Kowarach, Nadleśnictwo Śnieżka, KSWiK, Warsztat Terapii Zajęciowej, CUMiPZ Przedwiośnie, Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Kowarach, jednostki organizacyjne gminy, kowarskie organizacje pozarządowe.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup