Styl życia

OTTO Work Force Partnerem 6. PKO Nocnego Wrocławskiego Półmaratonu

maratonPodczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu pobiegnie prezes i właściciel firmy Otto Work Force, holender Frank van Gool, który specjalnie przyjeżdża do Wrocławia, żeby wziąć udział w zawodach. Dodatkowo dla uczestników Otto Dream Teamu, w firmowym namiocie rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą polskie olimpijki: siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie oraz Urszula Kamińska.

Arkady Wrocławskie zapraszają w czerwcowe niedziele niehandlowe (10 i 17 czerwca)

niedziela arkadyW czerwcu przypadają dwie niedziele niehandlowe 10 i 17 czerwca. W te dni Arkady Wrocławskie zapraszają do korzystania z oferty rozrywkowej i gastronomicznej. Otwarta bowiem będzie większość restauracji, kino, plac zabaw oraz fitness. Dwie pierwsze godziny parkowania są bezpłatne.

Mistrz świata we wrocławskiej Sport Zonie!

mecz piłkaZa nami emocje związane z siatkarską Ligą Narodów, ale oczy wszystkich skierowane są na inną biało-czerwoną ekipę, która już za niecałe dwa tygodnie zmierzy się w pierwszym meczu podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Przed naszymi piłkarzami jeszcze dwa sprawdziany - najbliższy, już w piątek 8 czerwca, z Chile.

8 czerwca - Dzień cyrku bez zwierząt

cyrkDziś, 8 czerwca, obchodzimy szósty Ogólnopolski Dzień Cyrku bez Zwierząt. Fundacja Viva! od lat walczy o wprowadzenie zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski.

I edycja międzynarodowych Cardiology Innovations Days

konferencja kardiologicznaW dniach 7-9 czerwca we Wrocławiu odbędzie się I edycja Cardiology Innovations Days, organizowanych przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Grupę casusBTL. Inicjatywa jest skierowana do klinicystów, naukowców, biotechnologów, inżynierów, informatyków i kreatorów polityki zdrowotnej. Uczestnicy wezmą udział w konferencji, hackathonie, warsztatach dla start-upów. Celem inicjatywy jest wskazanie istniejących i znalezienie nowych innowacyjnych rozwiązań o największym potencjale do wdrożenia na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia pacjentów z chorobami serca, w tym przede wszystkim – z niewydolnością serca.

Rusza druga edycja kampanii edukacyjnej Aasy Netu

seniorzy internetPonad połowa, bo aż 55 proc. osób w wieku 15-35 lat w Polsce uważa, że ich rodzice, teściowie czy dziadkowie, są wykluczeni cyfrowo. Jednocześnie aż 95 proc. młodych chce pomagać swoim bliskim w korzystaniu z sieci – wynika z „Raportu Aasa – Aktywność starszych pokoleń w internecie oczami młodych 2018”. Z tego powodu Aasa Polska uruchamia drugą edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Aasy Netu”, której celem jest aktywizacja cyfrowa osób dojrzałych, przy wsparciu młodszych.

„Dzień dobry", czyli sąsiedzka podwórkowa integracja

dzień sąsiadaWarto poznać innych ludzi. Święto Sąsiada – nowa inicjatywa aktywizująca lokalną społeczność - obchodzone będzie od godziny 16.00 w podwórku koło Firleja 29 maja. Miejsce spotkania to osiedlowy plac zabaw u zbiegu ulic: Żytniej, Pszennej i Jęczmiennej.

Licealistki z Wrocławia apelują: sprawdzaj, co kupujesz. Od tego zależy los zwierząt hodowlanych

kampania zwierzęta"Jeden ruch, miliony istnień". Tak brzmi motto kampanii licealistek z Wrocławia, które postanowiły pochylić się nad problemem przemysłowych hodowli zwierząt. Dziewczyny chcą uzmysłowić ludziom, jak straszne warunki panują w takich hodowlach. Ale walczą też o swój lepszy start w dorosłość, bo kampania jest realizowana w ramach olimpiady dla ambitnych uczniów.

Wrocławianie chcą dbać o zdrowie – prawie 200 osób zbadało znamiona podczas akcji Rakoobrony

badania skóry190 przebadanych osób pod kątem czerniaka, kilkanaście skierowanych na dalsze konsultacje – taki jest bilans II edycji akcji „Czerniak Twój Wróg! Broń się w czarnym namiocie RKBN!”, która odbyła się 12 maja w centrum Wrocławia. Ci, którzy nie zdążyli przebadać znamion, mają jeszcze szansę zarejestrować się na bezpłatną konsultację w gabinecie kampanii Rakoobrona. Zostały ostatnie wolne miejsca na czerwiec.

Noc Muzeów na Punkcie Widokowym Sky Tower

noc muzeów sky towerW tym roku po raz kolejny Punkt Widokowy Sky Tower przyłącza się do wrocławskich obchodów Nocy Muzeów. Oznacza to, że 19 maja będzie można bezpłatnie wjechać na Punkt Widokowy Sky Tower. Okolicznościowe wjazdy zorganizowane zostaną w godzinach od 22:00 do 01:30.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 44

Reklama

Reklama