Styl życia

Śniadanie do szkoły nie musi być nudne! – pomysły na apetyczne i zdrowe przekąski dla ucznia

sniadanie dzieciWrzesień się jeszcze nie skończył, a Ty już nie masz pomysłów na apetyczne i zdrowe drugie śniadanie dla swojego dziecka? A może szukasz inspiracji na dobre przekąski dla siebie? Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, przygotowaliśmy kilka pomysłów na śniadanie do szkoły. Z czego je zrobić, jak skomponować i w co zapakować? Już podpowiadamy!

Wakacje kredytowe? „Najubożsi zyskają na tym niewiele” – tłumaczy nasz ekspert

wakacje kredytoweUstawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom zakłada, że kredytobiorcy będą mogli skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Czy warto z nich skorzystać i kto będzie mógł naprawdę odetchnąć przy spłacie bankowych zobowiązań? Rozmawiamy z ekspertem rynku kredytów hipotecznych, Jarosławem Pawełkowiczem.

Jak uczyć dziecko budowania bezpiecznych relacji z rówieśnikami?

kontakty dzieciKontakty dziecka z rówieśnikami odgrywają ważną rolę w jego rozwoju emocjonalnym, pomagają rozwiązywać problemy, a także uczyć funkcjonowania w społeczeństwie. Już w życiu wczesnoszkolnym dziecko poznaje pierwszych przyjaciół i buduje więzi z osobami spoza rodziny. Zdarza się jednak, że beztroskie zabawy i brak umiejętności oceny sytuacji powodują różnego rodzaju niepożądane sytuacje czy wypadki. To dlatego bardzo ważne jest tłumaczenie dzieciom, aby dbały o bezpieczeństwo – zarówno swoje, jak i kolegów. Jak pomóc najmłodszym budować bezpieczne relacje z innymi dziećmi?

Wymiana odpady za sadzonki i ekologiczne warsztaty. Przyjdź w sobotę do Magnolia Park!

ekologia magnoliaZa zużyte szkło, papier, plastik, sprzęt elektryczny czy elektroniczny można dostać sadzonkę drzewa lub kwiatu. Taka wymiana już 23 kwietnia w Magnolia Park. Będą też warsztaty less waste, m.in. z robienia łapaczy snów oraz kiszenia produktów sezonowych.

Świat profesjonalnych kosmetyków do włosów. Odwiedź nowy sklep w Magnolia Park

kosmetyki magnoliaPółki pełne szamponów i odżywek polecanych przez profesjonalistów. W Magnolia Park otwarto salon Hair Shop, w którym indywidualni klienci mogą kupić kosmetyki do włosów oraz akcesoria do stylizacji używane w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Uczelnia DSW Wrocław - Autorskie, innowacyjne programy kształcenia z zakresu pedagogiki

pedagogika wrocławPedagogika to kierunek, którego ukończenie – zdaniem wielu osób – umożliwia jedynie pracę w szkole. W rzeczywistości jednak możliwości jest znacznie więcej, a wiele zależy od programu kierunku i realizowanych w jego ramach specjalności. Studenci I stopnia na kierunku Pedagogika w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu mają do wyboru aż siedem różnych specjalności, a po ukończeniu studiów mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia.

Nadaj swojemu życiu zdrowy rytm

zdrowy rytmKażdy z nas dzisiaj ma własną miarę sukcesu. Dla większości z nas kojarzy się on z realizacją pasji - zawodowej, podróżniczej czy swoim hobby. Chcemy to zawsze połączyć z udanym życiem osobistym. Problemem jest to, że doba ma 24 godziny a organizm ma swoje prawa - nie możemy bombardować go zadaniami, musimy o niego zadbać - w przeciwnym razie mogą rozpocząć się problemy ze zdrowiem.

Łamiemy stereotypy na temat pracowników z niepełnosprawnościami

pracaNiepełnosprawność wciąż pozostaje tematem tabu w społeczeństwie. Nadal panuje przeświadczenie społeczne, że niepełnosprawność to wyrok na nasze życie. Obawiamy się spotkań z osobami z niepełnosprawnościami, bardzo często obdarzamy ich litością i współczuciem. Spotykamy się z tym że nie wyobrażamy sobie, by taka osoba podjęła zatrudnienie. Czy to są fakty, czy raczej mity?

Wiatr bije własne rekordy i daje więcej zielonej energii

farmy wiatroweSilny wiatr nakręcił produkcję energii z wiatru. Lądowe farmy wiatrowe pracują od wczoraj na pełnych obrotach, a wiatr w Polsce osiągnął drugi już w tym roku rekord w produkcji energii. W środę po południu wyprodukowały rekordowe 6717,9 MWh energii. Największa moc została osiągnięta o godz. 18.15, wiatraki pracowały wtedy z mocą 6748,5 MW – ta jedna godzina dała tyle energii, ile przez cały rok zużywa ok. 3 tys. gospodarstw domowych.

Szkoła z wiatrem – akcja edukacyjna PSEWu dla szkół

szkola z wiatremChcąc edukować od najmłodszych lat i jeszcze bardziej zwiększać świadomość o odnawialnych źródłach energii, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej przygotowało specjalną lekcję, która uwrażliwi młode pokolenie na aktualne problemy klimatu. Szkoła z wiatrem to bezpłatny projekt edukacyjny, dla wszystkich szkół, chcących edukować w duchu ekologii. Troska o środowisko naturalne i przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu to aktualnie największe wyzwania stojące przed światem. Będziemy potrzebowali coraz więcej zielonej i taniej energii, a energia wiatrowa to czysta ekologia i do tego najtańsza dostępna technologia wytwarzania energii.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 54

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show