Styl życia

Owocowy konkurs w Pasażu Grunwaldzkim - czyli rób zakupy i zrywaj nagrody

Na drzewach soczyste owoce, a w sklepach zachęcające soczystymi kolorami kolekcje z rabatami. Amatorzy zakupów i letnich wyprzedaży z pewnością docenią apetyczną promocję w Pasażu Grunwaldzkim. „Bierz Co Fresz” to konkurs, w którym łączna pula nagród wynosi aż 25 000 zł! Owocobranie rozpocznie się już 13 czerwca i potrwa przez kolejne dziewięć dni.

Fit-trendy w 2019 roku. Technologia przenośna na pierwszym miejscu

6.04 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu. W Polsce coraz więcej osób zaczyna przygodę ze zdrowym trybem życia, a 30 proc. Polaków jest aktywnych minimum trzy razy w tygodniu. Światowe trendy w sporcie zmieniają się z roku na rok, a tradycyjne formy treningu uzupełniają coraz nowsze aktywności połączone ze sportową technologią. Co będzie modne w świecie fitness w 2019 roku?

Trend #1. Technologia przenośna
Internet i nowe technologie na dobre zadomowiły się w świecie profesjonalnego sportu, a teraz stają się sprzymierzeńcami miłośników aktywnego wypoczynku. Według raportu „Worldwide Survey of Fitness Trends 2019” największym fit-trendem tego roku jest technologia przenośna obejmująca fitness trackery, inteligentne zegarki, urządzenia do monitorowania tętna, kalorii czy czasu siedzenia. Po raz pierwszy trend pojawił się 2016 roku, utrzymując się na pierwszym miejscu przez dwa lata, po czym spadł na 3 miejsce w roku 2018.  W Polsce 11 proc. spośród osób uprawiających sport co najmniej raz w miesiącu używa gadżetów służących do pomiaru liczby kroków przebytego dystansu lub pulsu (MultiSport Index 2018). Co piąta aktywna osoba (18 proc.) wykorzystuje podczas treningu aplikacje mobilne wspomagające treningi. Co ciekawe, w segmencie tzw. pro-amatorów (ćwiczących minimum 3 razy w tygodniu) media społecznościowe, w których dzielimy się wynikami sportowymi nie cieszą się dużą popularnością – tylko 14 proc.  z aktywnych sportowo (z def. osób ćwiczących przynajmniej raz w tygodniu) dzieli się informacjami o swojej aktywności za pośrednictwem social media. Trochę więcej, bo 31 proc. ogląda w Internecie filmy z instruktażem do ćwiczeń fizycznych.

Trend #2. Ćwiczenia grupowe
Drugie miejsce światowych trendów sportowych zajmują grupowe ćwiczenia z instruktorem, które w Polsce są drugim, zaraz po zajęciach indywidualnych, najpopularniejszym sposobem aktywnego spędzenia czasu (48 proc.).
- Wśród Użytkowników kart MultiSport widzimy zarówno nieustające zainteresowanie aktywnościami grupowymi, jak również treningami indywidualnymi na siłowni. Pierwsze z nich, czyli zajęcia grupowe z trenerem, są świetnym rozwiązaniem dla osób zaczynających przygodę z aktywnością oraz takich, które potrzebują więcej motywacji do ćwiczeń. Grupa motywuje, a gotowy plan treningowy odpowiednio wdrożony na zajęciach przez profesjonalnego instruktora pozwala na szybsze i bezpieczniejsze osiągnięcie sportowych celów – mówi Adam Radzki z Benefit Systems.
Według raportu MultiSport Index 2018, podczas treningów grupowych zazwyczaj towarzyszą nam znajomi (70 proc.), ewentualnie partnerzy życiowi (17 proc.). Z dziećmi ćwiczy tylko 6 proc. osób preferujących uprawianie sportu w towarzystwie.
Trend #3. HIIT
Nadchodzi wybawienie na chroniczny brak czasu  – trening HIIT (High Intensity Interval Training), czyli trening interwałowy wysokiej intensywności. Krótki czas ćwiczeń i efekt w postaci szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej uplasowały HIIT na trzecim miejscu światowych trendów fitness – trening składa się z krótkich, przeplatanych ze sobą intensywnych ćwiczeń anaerobowych z lżejszymi ćwiczeniami cardio i zazwyczaj trwa nie dłużej niż pół godziny.

Trend #4. Programy fitness dla seniorów
Zmiany zachodzące w społeczeństwie sprawiają, że aktywność fizyczna przestaje być jedynie drogą do lepszej sylwetki, ale czymś więcej. Okazuje się, że już 37 proc. aktywnych Polaków, czyli ok. 7,4 mln ludzi traktuje regularny ruch jako przepustkę do lepszego zdrowia. Do świata sportowych trendów, na miejsce czwarte powraca trend związany z  aktywizacją osób starszych, który w minionym roku zajmował 9. pozycję.
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca osobom starszym aktywność fizyczną przez co najmniej 30 min dziennie 5 dni w tygodniu lub nawet bardzo intensywną aktywność przez co najmniej 20 min przez 3 dni w tygodniu. Mimo, że długość życia rośnie (Polska zajmuje obecnie 41. miejsce wśród wszystkich krajów świata pod względem długości życia mieszkańców), jego jakość nie polepsza się, a jedną z przyczyn jest niski wskaźnik aktywności fizycznej wśród seniorów - według raportu MultiSport Index 2018, aż 56 proc. osób po 60 roku życia nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej inicjatyw sportowych skierowanych do pokolenia Baby Boomers, w tym dedykowane zajęcia fitness oraz karty sportowe dla osób 60+, takie jak np. MultiSport Senior, młodszy brat popularnej karty MultiSport.
– Według prognoz ONZ, do 2050 roku światowa populacja osób powyżej 60 roku życia ma się podwoić, a według ekspertów w 2030 roku choroby cywilizacyjne będą przyczyną aż 2/3 zgonów na świecie. Aktywność fizyczna może skutecznie ograniczyć ich negatywne konsekwencje, dlatego ważne jest, aby wspierać regularny ruch na każdym etapie życia. Okazuje się, że gdyby co drugi nieaktywny Polak zaczął ćwiczyć, w samej Polsce współczynnik umieralności byłby już o 6 proc. niższy – kontynuuje Adam Radzki z Benefit Systems.

Trend #5. Bodyweight
O jedną pozycję wyżej, niż w roku ubiegłym plusuje się niskokosztowy trening z masą ciała, czyli np. pompki, podciąganie na drążku, przysiady czy wykroki. Ten rodzaj treningu wykorzystuje proste umiejętności, a ćwiczenia wykonywane są przy minimalnym sprzęcie, który zazwyczaj znajdziemy z zakamarkach swoich domów lub np. na siłowniach plenerowych.
Oferta dostępnych na rynku aktywności ruchowych skonstruowana jest w taki sposób, że wszyscy niezależnie od wieku znajdą coś dla siebie. Kluby sportowo-rekreacyjne oferują zarówno spokojne, jak i bardziej wysiłkowe formy ruchu. Ciało lubi zmienną dynamikę aktywności, dlatego warto różnicować treningi - raz wybrać się na rower, a raz na CrossFit. Warto też łączyć wysiłek cardio z siłowym. Wystarczy tylko chcieć - bo możliwości mamy wiele.

Poszukiwani beneficjenci charytatywnego biegu Wrocław Business Run 2019

business runWłaśnie rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów 8. edycji charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Do końca kwietnia do Fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało aż 8 osób z Dolnego Śląska.

Wrocław w pierwszej trójce najbardziej stylowych miast w Polsce

fashionStolica Dolnego Śląska trafiła na trzecie miejsce modowego zestawienia największych miast w Polsce. Wrocławski kalendarz imprez i pokazów jest naprawdę imponujący!

Warsztaty stolarskie. Zrób sobie krzesło!

warsztaty stolarskieNowe warsztaty w CRZ Krzywy Komin to propozycja dla miłośników rękodzieła, pragnących by ich wnętrze wyróżniało się na tle typowych rozwiązań od komercyjnych producentów. Cenisz sobie nowoczesny design? Lubisz sam kreować i odmieniać swoją przestrzeń? Znasz kogoś, dla kogo ważna jest zarówno estetyka, jak i funkcjonalność? Przyjdź i skonstruuj krzesło dla siebie lub bliskiej ci osoby! Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, narzędzia oraz nieocenione wsparcie i doświadczenie specjalisty. Zajęcia prowadzi ceniony restaurator mebli, artysta-rzeźbiarz Viktor Jackiewicz.

Aleja Bielany przyjazna osobom głuchym

migamAleja Bielany, jako pierwsze centrum handlowe na Dolnym Śląsku, wprowadza usługę MIGAM, pozwalającą na natychmiastowe połączenie wideo pomiędzy osobą głuchą a tłumaczem języka migowego. Dzięki niej osoby głuche i słabosłyszące będą mogły w prosty i komfortowy sposób porozumieć się ze sprzedawcą lub obsługą Centrum.

Wyjątkowe walentynki we Wroclavii

walentynki wroclaviaPrzez cały tydzień, od 11 lutego na gości Wroclavii czekają rabaty i oferty specjalne dla par, a już w sobotę, 16 lutego – prawdziwa uczta zmysłów: warsztaty kulinarne dla dwojga, w całości poświęcone przygotowaniu afrodyzjaków, degustacja koktajli miłosnych oraz kolacja „Secret of Love” z niezwykłym menu i pokazem taneczno-teatralnym. Zaproszenia na tę jedyną w swoim rodzaju kolację można zdobyć między 4 a 13 lutego, biorąc udział w konkursach radiowych oraz na profilu Facebook Wroclavii i Beaty Śniechowskiej.

Polacy patrzą na smog przez różowe okulary – aż 44% z nas uważa, że oddycha powietrzem… dobrej jakości

smogSmog to globalny problem. Według WHO dziewięć na dziesięć osób codziennie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej w Polsce jakość powietrza jest najgorsza. Mimo to, jak wynika z najnowszego badania Blueair, Polacy nadal niewiele wiedzą o smogu i o tym, jak się przed nim chronić.

Pierwsza pomoc na pierwszym miejscu

pierwsza pomocZ roku na rok rośnie świadomość dotycząca konieczności dostępu do defibrylatorów w miejscach publicznych, również w miejscu pracy. W 34 proc. organizacji, które zainstalowały u siebie takie urządzenia, co najmniej raz skorzystano z nich w celu ratowania życia. Teraz swobodny dostęp do tego sprzętu będą mieli także pracownicy Wrocławskich Parków Biznesu.

Stare tramwaje jadą dla WOŚP

mpk orkiestraPodczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aż trzy historyczne tramwaje: Konstal N „Gustaw” z 1950 roku, Konstal 105Na z 1975 roku i Konstal 102Na z 1972 roku będą bezpłatnie dowozić wrocławian do centrum wydarzeń – na pl. Nowy Targ. Specjalna linia otrzymała nazwę T-WOŚP.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 48

Reklama

Reklama