Styl życia

Słodycze, zabawa czy rodzinne wyjazdy — jak Polacy wspominają dzieciństwo?

dziecinstwoDzieciństwo to bez wątpienia czas pełen wyjątkowych chwil i radości, który pozostaje w naszej pamięci na długie lata. Naukowcy twierdzą, że jesteśmy w stanie odtworzyć wspomnienia z okresu między 3 a 3,5 rokiem życia. Większość z tych wspomnień przybiera formę pamięci fleszowej, nazywanej "efektem lampy błyskowej". To oznacza, że potrafimy sobie przypomnieć obrazy w postaci jednego wyrazistego i intensywnego kadru. Zbliżający się Dzień Dziecka, to doskonała okazja, aby zapytać Polaków, jakie wspomnienia kojarzą im się z tym niezwykłym okresem życia.

Jak rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości?

nieruchomosciRozpoczęcie przygody z inwestowaniem w nieruchomości może być fascynującym krokiem w kierunku osiągnięcia finansowej niezależności. W porównaniu do obywateli innych państw Europy, wynika że Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Jak więc rozpocząć swoją przygodę w tej branży?

Półkolonie letnie 2023 we Wrocławiu z ciekawymi zajęciami

wakacje 2023Czy chcesz, żeby Twoje dziecko spędziło wakacje mając dobrą zabawę, a przy okazji eksplorując świat i uczyć się nowych rzeczy?

Dziecko w szkole. Jak nauczyć je dbać o bezpieczeństwo swoje i innych?

bezpieczenstwo dzieciMłody człowiek sporą część swojego życia spędza w szkole. Zdarza się, że brak umiejętności oceny sytuacji czy beztroska zabawa powodują, że szkoła lub jej okolice są miejscem różnego rodzaju wypadków czy innych niepokojących zdarzeń. Jakie zagrożenia dziecko może napotkać w grupie rówieśniczej? Co jako rodzic możesz zrobić, aby uchronić przed nimi swoją pociechę i jego kolegów?

Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 już 1-7 maja!

serce konferencjaPlakat promujący wiedzę o kluczowych objawach mogących świadczyć o niewydolności serca, cykl postów edukacyjnych o tym schorzeniu a także otwarte spotkanie online z najwybitniejszymi w Polsce specjalistami z zakresu diagnostyki i terapii niewydolności serca, które odbędzie się 9 maja (wtorek) o godz. 10.00 to kluczowe aktywności zaplanowane przez Asocjację Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ANS PTK) z okazji obchodów Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023. Zgodnie z wytycznymi The Heart Failure Association (HFA) of the European Society of Cardiology (ESC), tegoroczne Dni Świadomości Niewydolności Serca przypadają na 1-7 maja 2023 roku.

Leroy Merlin rozdaje hiacynty za elektrośmieci

elektrosmieciW sobotę 22 kwietnia we wszystkich 78 sklepach Leroy Merlin organizowana jest zbiórka elektrośmieci. W zamian za przestarzały lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawane będą kwitnące hiacynty.

Bezpłatne badania w Magnolia Park. Miej zdrowie pod kontrolą!

zdrowie pod kontrolaChcesz zadbać o swoje zdrowie? Potrzebujesz konsultacji ze specjalistą? A może planujesz profilaktyczne badania? Już w sobotę w Magnolia Park rusza wielka akcja Zdrowie pod Kontrolą, podczas której będzie można bezpłatnie się przebadać.

Właściciele nieruchomości mieszkalnych narażeni na wysokie kary za brak świadectwa energetycznego

swiadectwo energetyczneOd 28 kwietnia br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. Jej skutkiem będzie konieczność posiadania świadectw energetycznych, a także kontrole ogrzewania w domach. Za brak owego dokumentu właścicielom nieruchomości będą groziły wysokie kary.

Szukasz inspiracji ślubnych? Sprawdź na co decydują się gwiazdy!

weseleŚlub na plaży? Czerwona suknia zamiast śnieżnobiałej? Celebryta jako atrakcja na przyjęciu i zespół grający muzykę na żywo? A może impreza na ponad dwa tysiące osób? To tylko przykłady, jak zagraniczne gwiazdy świętowały swój ślub i w jaki sposób organizowały wesele. Znacznie prościej jest o kreatywność, gdy nie ogranicza nas budżet. Jednak nawet na naszym rodzimym podwórku można zorganizować wesele marzeń rodem z Hollywood. Wystarczy tylko odpowiedni pomysł i sprawdzony organizator, który o wszystko się zatroszczy.

Dane osobowe – niebezpieczeństwo tkwi w Internecie

dane osobowePonad 50 proc. Polaków obawia się wycieku danych osobowych poza przechowującą je firmę bądź instytucję. Największe zagrożenie dla ich bezpieczeństwa widzą w Internecie – w aplikacjach i serwisach internetowych, mediach społecznościowych oraz sklepach internetowych. Takie rezultaty przyniosło badanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie Polaków na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i serwisu ChrońPESEL.pl. Tymczasem, jak wynika z danych Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ostatnich dwóch latach zgłoszono blisko 13 tysięcy naruszeń ochrony danych osobowych w każdym roku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 57

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show