Styl życia

Dzień otwarty dla dziewczyn na Politechnice Wrocławskiej

dziewczyny politechnikaJuż 19 kwietnia zapraszamy na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”. Wydarzenie skierowane jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy w tym dniu będą się mogli przekonać, że studiowanie kierunków ścisłych pozwala spełniać marzenia.

Dolnośląskie szkoły aktywnie w stronę zdrowia

aktywne szkołyJak zapewnić naszym dzieciom większą odporność organizmu, prawidłowy rozwój i kondycję? Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia wystarczy każdego dnia poświęcać na aktywność fizyczną minimum 60 minut. Jednak zmiany zachodzące w stylu życia dorosłych, a tym samym i dzieci sprawiają, że najmłodsi coraz rzadziej spędzają czas aktywnie. O pozytywną zmianę w przyzwyczajeniach walczyć będzie 10 tysięcy dzieci z Dolnego Śląska, a także ich rodzice i nauczyciele, w ramach programu aktywizacji ruchowej Aktywne Szkoły MultiSport.

Wiemy już, które Śmieciaki zawisną na przystankach we Wrocławiu

śmieciakiDobiegły końca zmagania o miano najlepszego wrocławskiego Śmieciaka w ramach konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. W Starym Ratuszu we Wrocławiu odbyło się oficjalne wręczenie nagród, a my dowiedzieliśmy się, które prace dzieci ze szkół podstawowych Wrocławia ozdobią przystanki komunikacji miejskiej.

Autorskie spotkanie z twórcami książki "Słodziutki - Biografia Cukru" w Fitness Academy w Sky Tower

sky tower cukierPrzyjdź do Fitness Academy w Sky Tower na spotkanie z autorami książki pt. "Słodziutki - Biografia Cukru" i poznaj całą prawdę o naszym cichym zabójcy, jakim jest cukier. Spotkanie rozpocznie się 10 kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Manekiny krawieckie – świetne wsparcie dla krawcowej

manekinyCzy dobra krawcowa może pracować bez manekinów krawieckich? Z pewnością może. Pytanie brzmi: „czy jest to wygodny sposób pracy?”. Odpowiedź raczej nie zaskakuje.

Kup bilet na Punkt Widokowy i skorzystaj z rabatów w restauracjach Sky Tower

sky towerOd 3 kwietnia do 6 maja każdy, kto kupi bilet na Punkt Widokowy, będzie mógł skorzystać z rabatów w wybranych restauracjach Sky Tower. Uprawniać do tego będzie bilet wstępu na 49. piętro wieżowca i dedykowana ulotka.

Półkolonie letnie 2018 we Wrocławiu z bardzo ciekawym programem

półkolonieWe Wrocławiu Mali Geniusze mają ponownie szansę na dostanie się na wyjątkowe półkolonie, w których do tej pory wzięło już udział ponad 6,5 tysiąca zadowolonych dzieci. Zorganizowaliśmy 248 turnusów półkolonii w całej Polsce. Wyróżniamy się atrakcyjną ceną oraz bardzo bogatym programem. Dzieci biorą udział w ciekawych zajęciach np. z malowania światłem, eksperymentów, szermierki, pszczelarstwa, szycia, prawa kosmicznego, fotomontażu, wystąpień publicznych, szybkiego zapamiętywania, druku 3D, tańców swingowych oraz wielu innych. Łączymy zajęcia artystyczne, humanistyczne oraz ścisłe i zapewniamy przyjemną naukę przez zabawę.

Sztuka – rozrywka dla najedzonych ludzi

hospicjum dla dzieciJeszcze jakiś czas temu sztukę uważano za jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Ryszard Kapuściński po obejrzeniu malowideł naskalnych w Chauvet uznał, że w chwili, gdy człowiek stał się twórcą, a nie jedynie wytwórcą – narodziło się człowieczeństwo. Dziś otwieramy się na sztukę, gdy jesteśmy znudzeni lub mamy zaspokojone wszelkie inne potrzeby. I właśnie dlatego chętniej niż muzeum czy galerię sztuki, odwiedzimy popularną restaurację fast food.

Usuwanie zaćmy dla mieszkańców Dolnego Śląska

zaćma operacjaWrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska na operację usunięcia zaćmy muszą czekać średnio 2-3 lata, o ile chcą skorzystać z możliwości pokrycia kosztów zabiegu przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W tym przypadku pacjent nie ma możliwość wyboru innej soczewki, niż jednoogniskowa asferyczna – jest to jedyny rodzaj soczewki objęty refundacją w Polsce.

Serce na mrozie

serce mrózNiska temperatura otoczenia jest silnie związana ze wzrostem liczby hospitalizacji z powodu ataków serca, udaru mózgu i wyższej śmiertelności z przyczyn sercowo-naczyniowych – mówi doktor Robert  Skalik, ordynator oddziału rehabilitacji kardiologicznej ze szpitala Vratislavia Medica.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 42

Reklama

Reklama