Styl życia

Nowy rezonans magnetyczny dla pacjentów Dolnego Śląska

rezonans wrocławW działającym od blisko 12 lat na terenie szpitala Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Affidea Wrocław I pracę rozpoczął właśnie nowy 1,5-teslowy rezonans GE Optima MR 450w. Badania wykonywane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak również dostępne są dla pacjentów prywatnych.

Bezpłatne konsultacje kosmetyczne ekspertów marki Dr Irena Eris w Arkadach Wrocławskich

arkady poradyOd niedzieli 23 kwietnia na poziomie 0 w Arkadach Wrocławskich, będzie można spotkać się z konsultantkami marki Dr Irena Eris. Do 11 maja wszystkim zainteresowanym, udzielane będą bezpłatne i fachowe porady kosmetyczne. Konsultacje prowadzone będą m.in. z zakresu pielęgnacji skóry oraz doboru odpowiednich kosmetyków. - Wiosna, to idealny czas, by zadbać o swoją cerę, a także skusić się np. na zmianę makijażu. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie poza profesjonalną diagnozą skóry, można będzie także wykonać kompletny make-up.  – mówi  Anna Pirus, Szef Trade Marketingu z Dr Irena Eris.

Aż 9 miast wystartuje w Biegu Serca 24h w CityFit – charytatywnym maratonie na bieżniach!

bieg na bieżniachJuż 21 kwietnia, punktualnie o 16:00, w 9 miastach w Polsce rozpocznie się Bieg Serca 24h w CityFit – charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze z Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Wrocławia, Wałbrzycha, Katowic, Bielska-Białej, Rzeszowa i Lublina będą pokonywać kilometry na bieżniach dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział wystarczy kupić pakiet startowy na stronie wydarzenia: www.biegserca.cityfit.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne!

Wrocławska kampania Rakoobrona Liderem Ochrony Zdrowia 2017

rakoobrona konkursKampania informacyjno-edukacyjna Rakoobrona, której organizatorzy m.in. prowadzą we Wrocławiu bezpłatny punkt badania znamion pod kątem czerniaka skóry, otrzymała tytuł Złotego Lidera w 11. edycji ogólnopolskiego Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia – prestiżowego plebiscytu, nagradzającego najcenniejsze inicjatywy oraz postawy na rynku ochrony zdrowia i farmacji.

Wszystkie sekrety PWr Racing Team

dni otwarte pwrW jaki sposób buduję się wyścigowy bolid, do czego przydaje się tu technologia druku 3D i jakie tajemnice skrywa garaż zespołu przy ul. Sopockiej – tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas Dni Otwartych PWr Racing Team, które odbędą się w dniach 7-8 kwietnia.

6 kwietnia Międzynarodowym Dniem Carbonary

carbonaraRok 2017 jest pierwszym, w którym obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Carbonary. Data święta tego chyba najbardziej znanego włoskiego przepisu została wybrana nie bez powodu. W 2016 roku, 6 kwietnia właśnie, w sieci opublikowany został film pokazujący sposób przygotowywania carbonary.

Surowce do produkcji farb i lakierów – na co zwracać uwagę przy wyborze

farbyKażdy z nas, przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z farbą. Nie ma tu znaczenia, czy mówimy o farbach, które bezpośrednio służą do malowania ścian, czy farbach, którymi na przykład będziemy w stanie namalować obraz. Takie farby, jak zresztą większość produktów, dzielą się na lepsze jakościowo i gorsze. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakiego rodzaju surowców użyjemy do ich wyprodukowania. Te z kolei, jeśli odznaczają się wysoką jakością, z pewnością w znaczący sposób wpłyną na jakość farby czy chociażby – lakieru. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu kwestie związane z zakupem odpowiedniej jakości farb i lakierów, a także przedstawi to, jakie znaczenie przy ich produkcji ma dobór odpowiedniej jakości surowców.

Co Ty wiesz o swoich rodzicach seniorach?

co lubią seniorzyBujany fotel, ogródek i wnuki? Jeśli tak sobie wyobrażamy wymarzoną przez naszych rodziców emeryturę, to jesteśmy w błędzie, bo z perspektywy współczesnych polskich seniorów wygląda to zgoła odmiennie. Badanie „Współcześni seniorzy, Polska 2017”, przeprowadzone na zlecenie Senior Apartments ukazuje zmiany, jakie zachodzą w postawach Polaków w wieku 65+. Te zmiany uwidaczniają się najmocniej, kiedy odpowiedzi seniorów zostaną zestawione z odpowiedziami na te same pytania zadane pokoleniu ich dorosłych dzieci. O ile czterdziestolatkowie wciąż trwają w tradycyjnych wyobrażeniach o spokojnej starości, to sami seniorzy udowadniają, że ich aspiracje i plany na najbliższe lata, to coś więcej niż wspomniany wygodny fotel, kapcie i pielenie grządek.

Czas na wybór przedszkola! Jak podjąć decyzję i nie zwariować?

przedszkoleWybór przedszkola to często dla rodziców niełatwa decyzja. Jakie warunki do rozwoju zapewni placówka? Czy jest dobrze wyposażona? Czy lokalizacja powinna być najważniejsza? A w końcu – jak są żywione w niej dzieci? To bardzo istotne pytania, ponieważ w pierwszych latach życia młody organizm kształtuje się najintensywniej, a środowisko, w którym dorasta, w tym codzienna dieta, ma kluczowe znaczenie dla procesu rozwoju. Warto, aby każdy rodzic dokładnie przemyślał swoją decyzję, zanim dokona zapisu do przedszkola, ponieważ będzie miała ona znaczenie dla dalszego rozwoju dziecka.

Jak właściwie wybrać kancelarię adwokacką?

prawnikKiedy chcemy skorzystać z usług adwokata lub potrzebujemy jego pomocy, najlepiej jest zwrócić się do kancelarii adwokackiej. Wybór tej najbardziej odpowiedniej może okazać się jednak trudny i skomplikowany. Powszechnie wiadomo, że wyższe ceny oznaczają zwykle lepszą jakość, jednak atrakcyjne oferty także kuszą. Przy wyborze adwokata nie warto jednak kierować się jedynie względami finansowymi. Decydujące powinny być tutaj jego kompetencje, doświadczenie, wiedza oraz umiejętności. Prawnik musi być też osobą posiadającą konkretne cechy charakteru. Najlepiej, jeśli jest charyzmatyczny, potrafi elokwentnie przemawiać, jest rzetelny, ale też pomysłowy i kreatywny.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 29

Reklama

Reklama