Styl życia

Douglas Beauty Street w Arkadach Wrocławskich

makijaż douglasPrzejdź prawdziwą metamorfozę z perfumerią Douglas w Arkadach Wrocławskich. Oddaj się w ręce profesjonalnego fryzjera i makijażysty podczas Douglas Beauty Street. Akcja zorganizowana zostanie na parterze Centrum w dniach 11-13 października.

Wspólnie odnaleźć nadzieję… klienci KiK i fundacja „Mimo Wszystko” razem dla potrzebujących

anna dymnaGrosz do grosza, a będzie… ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Taką kwotę wspólnymi siłami od lipca 2016 roku zgromadzili klienci KiK z całej Polski wrzucając pieniądze do skarbonek Help and Hope znajdujących się w sklepach marki. Część z tej sumy już trafiła na szczytny cel – do fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i realizowany przez nią projekt „Akademia Odnalezionych Nadziei”.

WILD, wild, wild RUN przez ZOO Wrocław!

wild runBieganie w celach charytatywnych stało się modne, bo Polacy coraz bardziej lubią biegać i chętnie też pomagają. Tym razem trafia się nie lada gratka, bo tego jeszcze nie było – bieg przez zoo na rzecz ratowania zwierząt Afryki. Fundacja Dodo oraz wrocławskie zoo zapraszają 7 października 2017 na pierwszą edycję „Wild Run” na dystansie 10 kilometrów. W „dzikim biegu” może wziąć udział każdy, wystarczy zgłosić się na www.wildrun.eu.

Zadbaj o zdrowie i urodę bezdomnych zwierzaków z Wrocławia

zwierzęta pomocDbasz na co dzień o swoje zdrowie i wygląd? Bezdomne zwierzaki nie mogą zatroszczyć się o siebie same. Możemy im jednak pomóc, w dodatku nie wychodząc z domu. Jak to możliwe? Na platformie www.dlaSchroniska.pl właśnie wystartowała „Akcja Pielęgnacja”, w ramach której każdy z nas może podarować bezdomniakom z całej Polski, między innymi z Wrocławia, szampony, płyny do czyszczenia, ręczniki, szczotki i inne niezbędne produkty. W ten sposób nie tylko przyczynimy się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wśród nich chorób, ale i zwiększymy ich szanse na adopcję.

We Wrocławiu trwa NEFROTEST - kampania społeczna dla zdrowia nerek

nefrotestDla wygody mieszkańców, sprawnego przebiegu akcji oraz gwarancji przebadania chętnych z Wrocławia i okolic organizatorzy kampanii NEFROTEST zaplanowali telefoniczną rejestrację na bezpłatne badania nerek. Mieszkańcy, którzy chcą sprawdzić czy mają zdrowe nerki mogą dzwonić 3 i 4 października w godzinach od 10.00 do 15.00. Organizatorzy uruchomili dwa numery telefonów: 516 07 05 07 i 516 05 07 05.

Szansa na naukową przyszłość – ruszyła rejestracja do 4. edycji ADAMED SmartUP

smartupMłodzież z całej Polski po raz czwarty ma szansę na udział w dwutygodniowym obozie naukowym, 10-miesięczne indywidualne konsultacje edukacyjne oraz stypendia finansowe. 18 września ruszyła rejestracja do 4. edycji programu ADAMED SmartUP, mającego na celu odkrywać talenty i wspierać je w dalszym rozwoju. Pierwszym zadaniem czekającym na nastolatków jest internetowa gra w alternatywnej rzeczywistości.

Studenci-wolontariusze pilnie poszukiwani

dawcy szpiku60 akcji zorganizowanych na wrocławskich uczelniach, 7 493 potencjalnych i 23 faktycznych Dawców komórek macierzystych – tak w skrócie można opisać 8 ostatnich edycji projektu HELPERS’ GENERATION, realizowanych przez Fundację DKMS. Teraz przyszedł czas, aby kolejni studenci Uniwersytetu Wrocławskiego i wielu innych szkół wyższych mieli szansę na zaangażowanie się w pomoc innym. 25 września ruszyły zapisy do IX edycji Projektu.

Wrocław na przedostatnim miejscu w ogólnopolskim rankingu e-sprytu

ranking e-sprytuJak wrocławianie podejmują decyzje podczas zakupów w internecie? Ich zwyczaje zbadało Picodi, oceniając e-spryt Wrocławia - umiejętność rozważnego i ostrożnego kupowania online oraz aktywnego wyszukiwania rabatów i promocji. W internetowym badaniu firma zbadała mieszkańców dziesięciu największych polskich miast, tworząc ogólnopolski ranking e-sprytu. Wrocław zajął w nim przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Bydgoszcz.

Społeczny hackathon pomoże w leczeniu chorób nowotworowych

hope ITJuż 27 – 28 października br. programiści z całej Polski spotkają się we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych. W 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wspierającej działalność Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która zainicjowała budowę kliniki Przylądek Nadziei. Wydarzenie pod nazwą HopeIT hackathon to nowa inicjatywa wrocławskiego środowiska IT i pierwszy krok do nawiązania stałej współpracy z organizacjami pożytku publicznego.

Tysiąc powodów by czytać

biblioteki konkursEmpik zaprasza biblioteki ze wszystkich publicznych i społecznych szkół podstawowych z całej Polski do udziału w akcji „Tysiąc powodów by czytać”. To element szeroko zakrojonego programu wspierania czytelnictwa wśród dzieci i ma na celu wciąganie najmłodszych w fascynujący świat literatury. Dziesięciu bibliotekom, wyłonionym w głosowaniu internetowym, Empik podaruje po 1000 książek. Druga edycja „Tysiąc powodów by czytać” ruszyła 4 września.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 36

Reklama

Reklama