Odżywianie organizmu od wewnątrz

aloesW obecnym świecie największą bolączką i zagrożeniem dla ludzkości jest paradoksalnie ciągły rozwój cywilizacji. Źródłami zanieczyszczeń, które trafiają różnymi drogami do naszego organizmu i w nim pozostają, są rzeczy niezwracające na co dzień naszej uwagi. Otaczają nas i mamy z nimi do czynienia każdego dnia: transport, przemysł, hutnictwo, spaliny, chemia domowa. Do tego dochodzą takie czynniki jak: stres, pośpiech, używki, nieodpowiednia i uboga w wartości odżywcze dieta oraz brak ruchu.

Jakość życia

Jakość życia, narzucana nam przez otoczenie oraz ta, którą serwujemy sobie sami każdego dnia, a przy tym nieubłagany upływ czasu oraz wolniejsza reakcja organizmu na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne, rozleniwienie i upośledzenie układów i przede wszystkim nagromadzenie się toksyn w organizmie (szczególnie w nerkach, wątrobie, tkance łącznej, tłuszczowej i ośrodkowym układzie nerwowym) prowadzą ostatecznie do chronicznego zmęczenia, migren, apatii, braku koncentracji, zaburzeń snu, spadku odporności, bólu stawów, alergii, kamieni, depresji, nadwagi, problemów z wypróżnianiem czy ziemistej i niezdrowo wyglądającej cery.

Przeciwdziałać lub reagować od razu

By nie paść ofiarą nieprzyjemnych dolegliwości lub poważniejszych problemów ze zdrowiem, należy reagować od razu, gdy tylko pojawią się sygnały ostrzegawcze, a najlepiej przeciwdziałać ich pojawieniu się, o ile to w ogóle możliwe. Organizm każdego człowieka, niezależnie od wieku, będzie funkcjonował prawidłowo, jeżeli przede wszystkim zadbamy o uregulowaną pracę przewodu pokarmowego (zwłaszcza jelita grubego), na bieżąco będziemy usuwać gromadzące się toksyny, uzupełniać niedobory minerałów i witamin, dostarczać antyutleniaczy oraz poprawiać i usprawniać metabolizm organizmu.

Oczyszczanie organizmu

Odżywianie organizmu będzie zatem polegało, na początku, przede wszystkim na pozbyciu się toksyn z organizmu, na usunięciu metali ciężkich takich jak ołów, aluminium, kadm czy rtęć, które blokują dopływ substancji odżywczych do organizmu, utrudniają wydalanie z komórek zbędnych produktów przemiany materii i niszczą antyoksydanty, antyutleniacze chroniące komórki, z których zbudowane jest ciało.

Istnieje kilka powszechnie znanych sposobów na oczyszczanie, jednak podkreślę, że warto sięgnąć po te najbardziej bezpieczne, naturalne, współgrające z organizmem człowieka. Starajmy się nie wykorzystywać substancji, które kopiują i naśladują naturę, lecz czerpmy wartości pochodzące bezpośrednio z niej. Są one wspaniale przyswajane przez nasz organizm w około 90%, podczas gdy postać syntetyczna, wytworzona w laboratoriach chemicznych, tylko w 8-12%!

Uzupełnianie niedoborów

Odpowiednio oczyszczone kosmki włosowate są w stanie przyswoić więcej składników odżywczych i mineralnych z pożywienia, jednak czynniki cywilizacyjne doprowadziły do niedoborów minerałów już w glebie, co automatycznie zredukowało ilość witamin i minerałów w warzywach i owocach. Jedząc produkty spożywcze z niedoborami, tworzymy niedobory w organizmie. W obliczu tego zjawiska powstała konieczność dożywiania, odżywiania komórek od wewnątrz składnikami niezbędnymi dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania – tzw. suplementacji (dostępnej bez recepty). Jest ona konieczna wtedy, jeżeli organizm jest dodatkowo osłabiony czy nadwrażliwy na przyjmowane leki w związku z chorobą. Głęboki niedobór cynku, magnezu, miedzi, żelaza i manganu upośledza życiowe procesy tkanek skóry. Wraz z początkiem zażywania dobrych suplementów, dostarczania organizmowi tego, czego potrzebuje - atakujemy dolegliwość, przypadłość lub chorobę jednocześnie z dwóch stron - lekami i terapiami oraz jednocześnie wspomagamy organizm, dążymy do naprawienia i usunięcia przyczyny.

Odpowiednimi dla wieku dojrzałego będą suplementy uzupełniające kompleksowo braki minerałów: makro- i mikroelementy oraz witaminy (wyciągi, sproszkowane warzywa i owoce). Dodatkowo przyjmowana witamina C (antyutleniacz) wspomoże ścianki podskórnych naczyń krwionośnych, zahamuje proces starzenia się skóry, powstawania przebarwień, pobudzi stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu. Pomocnymi przy złuszczaniu się naskórka, wzmacnianiu włosów i paznokci mogą okazać się nienasycone kwasy tłuszczowe typu omega-3 i omega-6. Preparaty zawierające ciemnozielone warzywa liściaste lub młode trawki zbożowe poprawią krążenie podskórne, odżywią skórę od wewnątrz witaminami z grupy B (kwasem foliowym), cynkiem, wapniem i magnezem.

Styl życia do zmiany

Oczywiście przy tym wszystkim należy mieć świadomość, że - by efekt oczyszczania organizmu i odżywiania (suplementacji) był ciągły i trwały - zmianie powinien ulec nasz styl i tryb życia. Postarajmy się zmienić złe nawyki żywieniowe, jeść lżejsze posiłki, ale za to kilka razy dziennie, pić dużo niegazowanej wody mineralnej, która pomoże wydalić toksyny z organizmu, włączyć do harmonogramu naszych zajęć chociażby niewielką formę aktywności ruchowej, odpowiednią do możliwości fizycznych: spacer, marsz, chodzenie z kijkami (Nordic Walking), pływanie czy np. wizytę w saunie.

Oczyszczony i odżywiony od wewnątrz organizm odpowie poprawą samopoczucia, ładniejszym, zdrowszym wyglądem skóry, brakiem uporczywych dolegliwości oraz zwiększoną ilością energii.

Agnieszka Kamola-Kwiatkowska
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama