Nowy rezonans magnetyczny dla pacjentów Dolnego Śląska

rezonans wrocławW działającym od blisko 12 lat na terenie szpitala Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Affidea Wrocław I pracę rozpoczął właśnie nowy 1,5-teslowy rezonans GE Optima MR 450w. Badania wykonywane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak również dostępne są dla pacjentów prywatnych.

Z nowoczesnego rezonansu mogą korzystać zarówno pacjenci Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, jak i osoby nie będące pod opieką szpitala, w tym także pacjenci prywatni. Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, ale naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania metodą MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych. To jedna z najdokładniejszych metod obrazowych. Pokazuje różnice pomiędzy tkankami a narządami oraz umożliwia wykonywanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie.

Nowy rezonans w naszym Centrum to nie tylko większe możliwości diagnostyczne dla pacjentów z Wrocławia i okolic. To także większy komfort osoby badanej oraz możliwość wykonania badania w krótszym czasie, co przekłada się na zwiększenie możliwości diagnostycznych naszej placówki – mówi Iwona Basińska, Dyrektor Makroregionu (dolnośląskie i lubuskie) Affidea. – Rezonans magnetyczny, to niejednokrotnie niezastąpiona metoda diagnostyczna w onkologii, ale to także szybkie, nieinwazyjne badanie użyteczne w przypadku diagnostyki szeregu innych, w tym także nieonkologicznych, schorzeń – dodaje Dyrektor Basińska.

Nowy aparat MR w Affidea Wrocław I na Grabiszyńskiej, to urządzenie spełniające najwyższe standardy techniczne i kliniczne. Dzięki szerokiemu, jasno oświetlonemu tunelowi, o średnicy 70 cm oraz zastosowaniu innowacyjnej techniki tzw. cichego skanu znacząco zwiększa się komfort pacjenta podczas badania. Cichy skan pozwala na dokonanie sekwencji z redukcją hałasu do poziomu nie większego niż 3 dB podczas akwizycji/skanu przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Zastosowanie tych technologii pozwala na wyeliminowanie częstych źródeł niepokoju pacjenta i niezgodności obrazu uzyskiwanego w czasie badania.

Całkowicie odłączalny stół pacjenta z wbudowanymi symetrycznie 40 elementami (o geometrii dopasowanej do badanej anatomii) cewki PA, umożliwiający wykonanie niemal wszystkich badań bez przekładania cewek i to niezależnie od kierunku ułożenia pacjenta na stole (głowa pierwsza lub stopy pierwsze). Ponadto możliwe jest przygotowanie/ułożenie pacjenta do badania poza pomieszczeniem w którym wykonywanie jest badanie rezonansem magnetycznym. System Optima MR450w z pakietem GEM Suite umożliwia także: obrazowanie bezkontrastowe, wyjątkowe obrazowanie piersi, dwustacyjne obrazowanie całego kręgosłupa  oraz trójwymiarowe znakowanie spinów krwi tętniczej (3D ASL).

Firma Affidea prowadzi ośrodki diagnostyczne rezonansu magnetycznego, realizując strategię konsekwentnego zwiększania dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w Polsce. Obecnie zarządza siecią 38 centrów diagnostycznych. Większość z nich jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany.

W Affidea Wrocław I na Grabiszyńskiej działa również pracownia tomografii komputerowej należąca do Affidea i umożliwiająca diagnostykę narządów wewnętrznych przy pomocy promieniowania rentgenowskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież