Wystawa prac uczniów klas pierwszych Technikum nr 15 we Wrocławiu

wystawa technikumNastoletni autorzy, różnorodna tematyka i techniki wykonania to „Emocje, wyobraźnia, relacje” – wystawa prac uczniów klas pierwszych Technikum nr 15 we Wrocławiu.

Na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu swoje prace zaprezentują uczniowie uczestniczący w programie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Trening Umiejętności Społecznych” z klas o specjalnościach Technik Cyfrowych Procesów Graficznych i Fototechnik. – Wystawa stanowi podsumowanie ponadpółrocznego cyklu zajęć – opowiada Marek Kolano, nauczyciel Technikum nr 15 – podczas których młodzież uczy się różnych form komunikowania się i współpracy pomiędzy ludźmi. Zdobywa umiejętności i kompetencje przydatne w szkole, ale także w zdobyciu wymarzonej pracy. A na zakończenie przygotowuje wydarzenie dla lokalnej społeczności.

Tegoroczna wystawa to już czwarte wydarzenie przygotowane w ramach programu. W minionych latach młodzież z wrocławskiego Technikum nr 15 zorganizowała dla dzieci ze szkół podstawowych zabawy pod hasłem „Dzień bez komputera” (2014), dla rodziców weekendowe zajęcia zatytułowane „Wszystko co chcieliby wiedzieć rodzice (a boją się zapytać), o tym co ich dzieci robią w szkole” (2015), dla uczniów dolnośląskich gimnazjów warsztaty artystyczne „Nasz gimnazjalista” (2016). W ciągu 4 lat w zajęciach „Treningu Umiejętności Społecznych” wzięło udział blisko 50 uczniów klas pierwszych i drugich technikum.

Wystawa, której wernisaż odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu potrwa do 14 maja.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież